Тернопільську медицину знову лихоманить

Працівники комунальної лікарні №3 погрожують міській владі розпочати безстрокове голодування. Люди запевняють, що їх хочуть виселити з гуртожитку, де вони мешкають вже більше 20 років.

Галина Татарінова, медсестра лікарні: «Боротися я не буду ні з ким. Я просто буду боротися за своє, за свою житлову площу».

Працівники лікарні розповіли, що після оприлюднення нового закону про приватизацію житла в гуртожитках, вирішили підняти питання на право власності кімнат в будинку на вулиці Федьковича, 14. Спохватившись, медики звернулись до влади, щоб їм допомогли оформити необхідні документи. Писали листи, оббивали пороги багатьох установ та звертались до керівництва міста, області і країни. Результату це не дало.

Галина Татарінова, медсестра лікарні: «У теперішній час ми б’ємся, на прийоми ходимо. І в Кайди вже були, і до Тягнибока вже написали лист. Листи пишемо всюди, а відповіді приходять одні й ті ж. Відмови ми не отримали, ну і згоди – також».

Сьогодні п’ятеро медиків, які прописані в гуртожитку на Федьковича, не можуть нічого приватизувати, адже в кімнатах мешкає двоє, а то й більше людей. Колись давно, зізнаються «протестуючі», кожен мав виділені адміністрацією лікарні квадратні метри. Але у 2001 році в гуртожитку відбулась так звана реформа, після якої частину будівлі орендувала приватна фірма, і медпрацівників розселили.

Людмила Куркаш, лаборант лікарні: «Для того, щоби приватизувати, нам потрібно розподілити площу. І потрібно, щоб вони фактично перейшли на інше місце. Вони добровільно не хочутью. Лікарня двічі надсилала листи, щоб у 10-денний термін вони виселилися. Наскільки я знаю, вони і не думають виселятися».

Надія Дзюбановська, медсестра лікарні: «Я так зрозуміла, що на першому плані зараз гроші, і ми не такі забезпечені за тисячу гривень, щоб купувати суди. А вони сказали: «Ви є ніхто, ми є, бо ми маєм гроші, і то всьо сі купля». Міська влада, напевно, багато керує тим всім».

Коли приватна установа орендувала приміщення гуртожитку, люди претензій не мали, – каже керівник третьої лікарні Юрій Лазарчук. Сьогодні ж працівники медустанови провокують скандал надто рано. Головний лікар запевняє, що всі листи, прохання та заяви вже розглянуті і взяті до уваги. Потрібно лише зачекати, коли договір на право оренди цієї приватної фірми, завершиться.

Юрій Лазарчук, головний лікар лікарні: «Я не вправі розпоряджатися гуртожитком, майном, тому що це майно міської ради. Ми є балансоутримувачами, тому ті чи інші дії виносить міська рада. Я не можу дати дозвіл. Щоб завтра всі приватизували житло – це не в моїй компетенції. Але всі звернення, які були, абсолютно всі розглядаються».

Звернулись також медики у незалежні профспілки. Там їм пообіцяли допомогти.

Петро Логін, голова обласної профспілки «Трудящі»: «Це очевидний факт корупції, тому що протизаконно віддавати житлові приміщення сімейного гуртожитку в оренду приватної фірми».

«Яка доля чекає працівників третьої лікарні?» Це запитання ми поставили начальнику міського відділу охорони здоров’я Ростиславу Левчуку. Посадовець запевнив, що з медиками все буде гаразд і без даху над головою вони не залишаться.

Ростислав Левчук, начальник міського відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення: «Ми все робимо для того, щоб їхнє право на приватизацію було задоволене. Але для цього існують певні механізми, існує законодавство, існують договори, які на сьогоднішній день діючі».

Виселити приватну структуру з гуртожитку на вулиці Федьковича влада обіцяє до закінчення цього року, – повідомляє ІНТБ.

Коментарі вимкнені.