З 5 лютого тернополяни не можуть слухати «брехунець» з ефіру

Як стало відомо «Погляду», 5 лютого 2013-го року об 11-й годині у деяких областях України (у тому числі й Тернопільській) 1-й, 2-й та 3-й канал Національної радіокомпанії України припинили мовлення на УКХ.  І канал Українського радіо на Тернопільщині можна було слухати на частоті 69,83 МГц у Тернополі, 67,28 МГц – у Бережанах, 66, 05 МГц – у Бучачі, 66,59 МГц – у Чорткові, 72,26 МГц  – у Шумську і лише у Кременці  Нац. радіо отримало ліцензію на мовлення в FM-діапазоні на частоті 107,9 МГц.  ІІ канал «Промінь» мовив на частоті 71, 75 МГц. Слухати програми Національної радіокомпанії України можна і в мережі Інтернет http://radioukr.com.ua/ua/1275/.

Програми обласного радіо виходять тепер тільки на дротовому радіо, кількість яких в області, як відомо, катастрофічно зменшується.

–          Квартири у нових будинках здають без радіоточок, що суперечить закону, – розповіла «Погляду» власний кореспондент Національного радіо в Тернопільській області Наталка Колтун. – У селах дроти часто обривають буревії. Звісно, мережу ніхто не відновлює. Це може видатись дивним, але все частіше зустрічаю людей, яким цікаве Національне радіо, мабуть, тому що українське. Своїм слухачам завжди радила не перейматись дротами і купити недорогий китайський приймач з повною шкалою FMу. Сама користуюсь таким, за потреби можна знайти іншу хвилю. Тепер пораджу слухати із сайту НРКУ або піти у сквер між театром та універмагом, там, Богу дякувати, ще працюють гучномовці.

Наразі для шанувальників программ Українського радіо китайські приймачі не актуальні. Сьогодні   під час засідання Національної ради з питань телебачення і радіомовлення про це повідомили представники Івано-Франківської та Черкаської ОДТРК. За їхніми словами, Концерн РРТ вимкнув передавачі на прохання Національної радіокомпанії.

Як повідомляє «Телекритика», голова Держкомтелерадіо Олександр Курдінович заперечує інформацію про відключення НРКУ у зв’язку із заборгованістю. За його словами, радіоканали НРКУ не мали змоги мовити лише в кількох регіонах з технічних причин.

«Це пов’язано з модернізацією “Укртелекому” у межах якої НРКУ відходить від УКХ і переходить на супутниковий прийом. У процесі переходу відбулись усі ці збої. “Укртелеком” має все владнати», – сказав пан Курдінович.

Цікаво, що «Укртелеком» – оператор проводової мережі, а не ефірної, тому чекати на його милість – справа невдячна.

Генеральний директор НРКУ Тарас Аврахов у коментарі «Телекритиці» підтвердив інформацію про відключення усіх УКХ-передавачів з ініціативи радіокомпанії. Однак, за його словами, це відбулось не через заборгованість перед концерном.

«Припинення мовлення відбулось через відсутність коштів. Держкомтелерадіо  довів до нас цифру на трансляцію ефірного мовлення каналів на цей рік. Ця цифра щонайменше у декілька разів відрізняється від тієї цифри, яку ми мали минулого року. І  цих коштів вистачає лише на декілька FM-передавачів. Для нас це документ до виконання, тому, порадившись, ми вибрали з усього ефірного ресурсу найбільш цінне, і всі фінансові зусилля спрямували туди», – сказав пан Аврахов.

Сайт НРКУ про це не повідомляє.

Згідно з частотним розкладом НРКУ, в FM-діапазоні Національне радіо мовить лише в трьох обласних центрах. Із 160 передавачів лише 88 працюють у так званому «верхньому» діапазоні, переважно у маленьких містах, частоти в яких невигідно забирати комерційним радіостанціям. На Тернопільщині – це Кременець (107,9 FM). Цього передавача у списку «найбільш цінних ефірних ресурсів» нема.

За інформацією представника національної Ради з питань телебачення і радіомовлення в Тернопільській області Михайла Зубика, станом на кінець 2012-го року радіоточок в області залишилося 55 тисяч. Це на 20 тисяч менше, ніж два роки тому, і в чотири рази менше, ніж у 2001-му.

Відновлювати мережу дротового мовлення ні на Тернопільщині, ні в інших областях ніхто не збирається, оскільки це надто затратна справа. Оператор дротової мережі «Укртелеком» не зробить цього без державної підтримки. Держава ж не поспішає приймати програми не те, що розвитку, але й підтримки існуючих точок, з яких лунає неупереджена інформація про дії чинної влади.

Адріана Білецька, Новини Тернополя “Погляд”

 

 

Коментарі вимкнені.