День Незалежності для Олексія Кайди є особистим святом


Голові Тернопільської обласної ради Олексію Кайді на момент проголошення Незалежності України було двадцять років. Політикою займався вже два роки. У комсомолі не був. Натомість був членом товариства української мови «Просвіта» ім. Тараса Шевченка та Народного руху України «За перебудову».

У 1989 році вступив до «Львівської політехніки».
– Для мене не мав значення вуз, у якому навчатимусь, головне – щоб це було у Львові, місті, де розпочиналася українська революція. Там були мої перші мітинги, страйки, пікетування, виїзди на Київ… Разом із побратимами – членами руху «За перебудову» встановлював на міській раді Бердянська синьо-жовтий прапор, – розповідає Олексій Кайда.

За місяць до проголошення Незалежності Олексій Кайда одружився. Шлюб брали у церкві Святого Юра у Львові.

Фестиваль «Червона рута-89» передував проголошенню Незалежності, зазначає очільник обласної ради.

– Саме він розмежував нашу музику на радянську і, власне, українську. Фестиваль підняв дух українців! Цьому також передували зібрання, віче, мітинги з виступами патріотичних лідерів…

У сім’ї Олексія Кайди всі однозначно схвалювали події, адже розуміли, що повернення до старого вже не буде – необхідно будувати нове суспільство.

Із розпадом Радянського союзу та проголошенням Незалежності з’явилось насамперед відчуття свободи та відповідальності за розбудову нової держави, – ділиться враженнями голова обласної ради.

– День Незалежності вважаю своїм особистим святом. Адже також долучився до цього. Святкуватиму в Тернополі разом з родиною.

Коментарі вимкнені.