Обличчя Тернополя: Хочу будувати “мости співпраці” між Україною та іншими державами світу, – Богдана Курило


Знайомтеся: Богдана Курило – бакалавр міжнародної економіки факультету міжнародного бізнесу і менеджменту Тернопільського національного економічного університету, народилася 20 вересня у місті Ланівці Тернопільської області, у 2009 році закінчила з відзнакою Тернопільську спеціалізовану школу № 18 з поглибленим вивченням іноземних мов; вільно володіє українською, англійською та польською мовами – на рівні B2;французькою та іспанською на рівні початкового користувача. Любить мріяти і переконана: усе, що існує на світі, колись було мрією.

– Богдано, Ви перша у родині медиків порушили традицію і вступили до економічного вищого навчального закладу… Як відреагували батьки? 
– Родинну традицію я не порушувала, а в якісь мірі навіть продовжила, оскільки моя бабуся працювала економістом. Вступ до Тернопільського національного економічного університету – це був мій особистий вибір, а батьки, звісно, підтримали.

– Які спогади за чотири роки навчання викликають у Вас усмішку, щемливі відчуття радості, гордість за правильно обрану життєву стежину…
– Усмішку викликають найяскравіші спогади з першого року навчання, зокрема участь в конкурсі на представлення групи та в студентському конкурсі першокурсників “Студентська Ліра”. Потім була перша сесія, далі відвідання Школи польського та європейського права, після успішного закінчення якої я отримала стипендію на місячне стажування в дослідницькому Інституті Алєрханда в місті Кракові.
На третьому курсі я розпочала відвідувати науковий гурток кафедри “Міжнародної економіки”, завдяки участі в якому робила свої перші кроки на науковій стежці. Останній курс був найбільш насичений подіями – посвята першокурсників завдяки організації поїздки до Сваляви, участь в круглому столі “Розвиток процесів кластеризації в світовій економіці”, проведеного кафедрою “Міжнародна економіка” та науковим гуртком при даній кафедрі, отримання стипендії на навчання в Ягеллонському університеті (м.Краків, Польща), навчальний візит до Європейського парламенту… Тут уже поєднуються і радість, і гордість, і впевненість, що мій вибір вищого навчального закладу був правильним.

– Студенти нашого університету уже з перших днів навчання мають можливість самовиразитися і самореалізуватися…
– Дуже добре, що у Тернопільському національному економічному університеті створені належні умови для самовираження кожної особистості, адже це додає впевненості у власних силах. Можливість самореалізуватись я отримала, беручи участь в науковому гуртку кафедри “Міжнародна економіка”, в рамах діяльності якого з іншими учасниками, куратором та викладачами кафедри ми виступали та дискутували на круглих столах, під час наукових конференцій…

– Чим привабив Вас саме факультет міжнародного бізнесу і менеджменту?
– Обрала я факультет міжнародного бізнесу та менеджменту через бажання дізнатись більше про принципи та механізм функціонування економічних систем різних країн, їх інтеграційних угрупувань, хотіла навчитися будувати “мости співпраці” між Україною та іншими державами світу.

– Богдано, Ви отримали диплом бакалавра… А що далі? 
– Диплом бакалавра є підставою продовжити навчання в магістратурі у двох вищих навчальних закладах… Також маю думки, в перспективі, стосовно аспірантури і викладацької діяльності, але лише у поєднанні з практичною діяльністю.

– Про що Ви мріяли у дитинстві, у школі, в студентські роки?
– Мабуть, найбільшою моєю мрією була і до сьогодні залишається подорож у кожну країну нашої Планети.

– Богдано, якою, на Ваш погляд – погляд старости, була Ваша група?
– Моя група – це неймовірно різні і цікаві особистості, кожен із ровесників по-своєму вплинув на мене. Я вдячна одногрупникам за те, що ми були разом протягом цих чотирьох років. Я старалася добре виконувати обов’язки старости – організовувала дозвілля, допомагала із навчанням… Вірю, що навіть з плином кількох десятиріч нам буде що згадати…

– Хто із викладачів мав найбільший вплив на формування Вас, як особистості?
– Найперше хочеться згадати викладачів моєї випускової кафедри – кафедри “Міжнародної економіки”, які не лише вклали у нас частинку своєї душі, а й навчили, що має неабияке значення, аналізувати зміни та визначати взаємозалежності в світовій економіці, досліджувати та писати наші перші наукові роботи.

– Богдано, будь ласка, розкажіть про цікаво-незабутній маршрут Вашої подорожі, яку Ви здійснили під час наукового стажування в Ягелллонському університеті, і про саме стажування – як можливість застосувати на практиці теоретичні знання…
– З Кракова до Брюсселю –..таким був маршрут моєї подорожі в межах наукового стажування в Ягеллонському університеті. Як випускниця Школи Польського та Європейського права, отримавши стипендію Міністерства науки та вищої освіти Польщі, мала можливість здобути неоціненний досвід проходження практики в адвокатській канцелярії та величезний багаж знань з різних галузей права.
Від початку квітня відвідувала лекції на факультеті права та адміністрації Ягеллонського університету, зокрема з таких галузей права, як: право охорони конкуренції і захисту споживачів Польщі та ЄС, які викладались англійською мовою, а також міжнародне публічне та міжнародне господарське право, цивільне і право інтелектуальної власності, що входять до кола моїх професійних зацікавлень. Отримані теоретичні знання я мала можливість застосувати, проходячи практику в адвокатській конторі “Kancelaria аdwokacka Andrzeja Żuraniewskiego”. Під час практики до моїх завдань належало: ведення кореспонденції, написання простих процесуальних листів, заповнення заяв на формулярах (в податковій, пенсійній та кадастровій процедурах), визначення відповідності органів за територіальною приналежністю (судових інституцій та адміністративних одиниць), оцінка обсягу виплат,які необхідно понести в справі та участь в судовому засіданні. Окрім того, відвідала Клуб адвокатів міста Кракова та Товариство імені Святого Ivo Helory – патрона всіх юристів.
А завершилося моє стажування в де-факто столиці Європейського Союзу – чудовому місті Брюсселі, де протягом 5-9 травня проходив навчальний візит групи із 40 осіб до Європейсього парламенту на запрошення євродепутатки Róży Thun. Один з днів ми провели в Європейському Парламенті, що було хорошою можливістю більше дізнатися про інституції ЄС. Відвідини даної інституції розпочались з лекції про її основні засади функціонування та розповіддю про свою працю в Комісії внутрішнього ринку від Пані Róży Thun, далі була екскурсія парламентською дільницею та історичною частиною міста. Закінчився день спільною святковою вечерею, а перед від’їздом ми відправилися до символу Брюсселю – футуристичної споруди, збільшеної в 165 млрд. раз моделі атома.

– Якщо би Ви мали можливість виплести віночок літа, то без яких квітів не змогли би обійтися?
– Мабуть, у моєму віночку літа завжди будуть ромашки, волошки і маки.

– Що для Вас є оберегом тіла, душі, життя?
– Віра в Бога.

– Які традиції у родині Курило Ви не переступите ніколи і навіть перенесете у власну сім’ю? 
– Традицію збиратись усім разом в родинному колі на дні народження та релігійні свята я не переступлю ніколи, незважаючи на те, куди би мене не закинула доля. І постараюсь це перенести у свою сім’ю. Більше того, я наслідуватиму своїх батьків у традиціях виховання дітей, основою яких є те, що діти – це найдорожче в сім’ї.

– Зараз пора канікул – як Вам відпочивається?
– Поки що я ще зовсім не відчула канікул, оскільки маю вступні іспити та подаю документи у вищі навчальні заклади у польському місті Кракові. Але вже починаю планувати поїздку на водоспад Шипіт, мандрівку по озерах Синевір, Марічейка та обов’язково вийду на вершину гори піп Іван( 2028м), на якій знаходяться руїни астрономо-метеорологічної обсерваторії “Білий слон”.

– Що хоче побажати ровесникам Богдана Курило? 
– Бажаю усім яскравих вражень від цього літа, віри в себе та здійснення своїх планів у майбутньому.

До Богдани Курило приглядалася Марія Баліцька,  головний редактор газети ТНЕУ «Університетська думка»

Коментарі вимкнені.