Панки з Борщова самі собі диктують моду та півроку пишуть новий альбом

Народний панковий гурт Тернопілля «Медовий Полин» готує до виходу ось уже другий альбом і презентує його своїм фанатам на новому фестивалі альтернативної музики в нашому місті «Фаза», 21жовтня. Про те, яка ж назва об’єднає нові доробки хлопців із Борщова, про фанатів та «зарядку» перед виступами, «Погляду» розповів фронтмен «МП» Костянтин Дунець.
– Колись давно я грав з дуже хорошим другом – Сергієм Гуликом, і тоді він написав пісню про медовий полин, який розквітає в розпечений полудень і манить своїм ароматом наші душі. З того часу минуло п’ять років, і ось нашому, новоспеченому в каптьорі палацу студентів гурту потрібна була назва. Однозначно це повинно було бути щось українське, адже ми – з міста смачного борщу, медовухи та хороших традицій – Борщова. Переглянувши декілька варіантів ми так ні на чому не спинились. Тоді я запропонував «Медовий Полин», і хлопці нічого проти не мали. Так, як містечко наше невелике, то ми тут далеко від сучасного шоубізу, кічових напрямів у музиці та моди на назви гуртів. Ми самі собі диктуємо моду на все.
Цього року, відколи тільки потепліло, гурт «Медовий Полин» відіграв близько десяти концертів по всій Україні, а також організував власний фест.
– Дуже хотілося виступити на “Славське-Рок” в Карпатах, – ділиться соліст гурту Костянтин Дунець, – але на жаль, через всеукраїнський траур третій день фестивалю відмінили, і наш концерт там таки не відбувся. Важко вибрати одне місце, де би нам дуже сподобалося, бо ми такі хлопаки, котрим подобається всюди. Але однозначно гріхом буде не згадати цьогорічний фестиваль “Республіка”, шо відбувся в замку Кам’янець-Подільського, а ще – фестиваль “Спека” в Скалі-Подільській, який до речі, ми самі і організували.

– Як довго працювали над другим альбомом і чи є у нього вже назва?
– Починаючи з травня і до сих пір. Це набагато довше, ніж у нас пішло на випуск першого альбому “йDemo”. Його ми презентували у 2009-му. Тоді ми раз приїхали писатись в травні, і ще раз – в грудні, записали по пару пісень тай готово. Крім того, пісня “Хворий Пес”, котру допоміг писати наш дуже хороший друг Роман Тесля, була записана в Борщеві ще в січні того ж 2009-го на студії районного будинку культури.
Даний альбом, як і перший, нам пише близька людина – Сергій Масик з гурту “Los Colorados”. Писалися в Тернополі, але вже на “Mazepa-Studio”. Спочатку ми планували, що в новий альбом ввійде лише вісім пісень, але поки ми їх пишемо, з’являються нові, і теж просяться в студію.
Назвемо ми наше творіння “Шосєстало”. Просто і, думаю, зрозуміло для більшості люду.

– Як «Медовий Полин» народжує пісні?
– Пісня – то така річ, що ніколи не знаєш, коли вона народиться. Мабуть це ше гірше, ніж з дитиною. З мене часто пре творчість, коли не маю шо робити. Тоді є час подумати, зважити всі “за” і “проти”, проаналізувати, чи в правильному керунку йдеш, чи ні. Коли нічого не робиш – стаєш духовнішим, ближчим до початку всього.
Ще пісні у нас пише Петрович, він же Юра Корсун. А також народ. В репертуарі ми маємо кілька українських народних.

– Яке місце в житті гурту займає лайка? Чи будуть присутні нецензурні слова (як це зараз дуже модно) у піснях гурту?
– В житті намагаємося не вживати багато нецензурщини. А в піснях, буває, проскакує моцне словечко, але всьо в межах розумного… тобто не гірше, ніж по ТВ.

– Хто критикує вашу творчість?
Критичні відгуки від знайомих, або від людей, які щось розуміють в тому, чуємо не часто. І це, мабуть, не дуже добре. Проте вже маємо постійних фанів і в Тернополі, і в Борщеві. Вони з нами від перших концертів, і без них не обходиться жоден наш виступ. За це їм, звичайно, величезне спасибі.
Батьки теж нічого поганого про нашу музику не кажуть. За їх словами, хай хоч таке, ніж взагалі просто без діла вештатися.

– З яким гуртом чи виконавцем хотіли б виступити на одній сцені?
– Воплі Відоплясова, Юркеш, може ще з кимось. Уже влітку 2012-го плануємо засвітитися на найбільших фестивалях України – «Захід», «Славське», нашому місцевому «Руриську», то може пощастить познайомитися ближче з тими звйоздами, творчість яких для нас є авторитетною.

– Шо потрібно хлопцям для підзарядки перед виступом?
– Кому шо і кому як… Зазвичай любимо випити смачної медовухи. Але не багато – по 50 грам. А найкраще таки просто багато веселого люду перед сценою. Тоді настрій файний і відбувається обмін енергією – вони нам, а ми їм.

– Чого чекати від вас на найближчому фестивалі альтернативи «Фаза»?
– На цей фест ми потрапили завдяки Ростіку Флітмену. Це – його робота, бо він наш менеджер і, взагалі, кльовий чувак. А будемо грати все файне, нове і моцне, щоб було всьо люкс.

Довідка

Вперше гурт “Медовий Полин” зібрався в листопаді 2007-го року. Зтого часу випустив уже один альбом “йDemo” (2009 р.) і готує до виходу другий “Шосєстало”. За цей час виступали в Тернополі, Львові, Хмельницьку, Чернівцях, Рівному… Крім виступів на сценах таких великих фестивалях України, як «Софіївські зорі», 2009 р. (м.Умань), “Цвіт Папороті”, 2010 р. (Івано-Франківщина) , «Рурисько», 2010 р. (м.Бережани, Тернопільська обл), «Славське рок», 2010 р. (с.Славське) та “Respublica”, 2011р. (м.Кам’янець-Подільський), гурт завжди був бажаним учасником тернопільського фестивалю “Висадка” (тут за один сезон 2009-2010 рр. «Медовий полин» відіграв аж чотири концерти), та ще жодного разу не відмовив в участі чортківському фесту “Без ГМО”.

Теперішній склад:
Дунець Костянтин (Klavdiy) – кричит в мікрофона і при цьому лажає на гітарі!
Корсун Юрій Петрович – певно не лажає на гітарі і вчит всіх, як грати =)
Рибак Володимир (Риба) – грає і вчиться на басу
Долінський Павло – товче з цілої сили по тому, що залишилось від казьонних барабанів
Шкварок Андрій – акардійон і тарахкотілка
З питань організації концертів звертайтесь до менеджера гурту Ростислава Флітмена, котрий знайде мову з будь-яким організатором:
067 477 04 24 (djuice), 063 74 95 774 (life)

Люба Вовк, “Погляд”

Коментарі вимкнені.