Патріархом УГКЦ став 40-річний уродженець Львівщини (біографія)

Главою Української греко-католицької церкви став 40-річний єпископ Святослав Шевчук. Священиче освячення він отримав 26 червня 1994 року від Блаженнішого Мирослава Івана Кардинала Любачівського, а його архиєрейську хіротонію (надання сану єпископа) 7 квітня 2009 року здійснив у присутності Блаженнішого Любомира Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський.

Як повідомила прес-служба УГКЦ, Папа Римський Бенедикт XVI підтвердив і благословив вибір синоду єпископів УГКЦ. “Обраний глава УГКЦ склав перед синодом єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд”, – йдеться у повідомленні.

Подаємо біографію новообраного Патріарха УГКЦ:

Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, Львівської обл.

У 1991-1992 роках навчався у Центрі філософсько-богословських студій «Дон Боско» у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992-1994 роках – у Львівській духовній семінарії.

Дияконські свячення отримав 21 травня 1994 року (святитель Владика Филимон (Курчаба), священичі – 26 червня 1994 року (святитель Блаженніший Мирослав Іван Кардинал Любачівський).

У 1994-1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов’я візантійської богословської традиції.

У 1999-2000 роках – Святослав Шевчук – префект Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У 2000-2007 – віце-ректор ЛДС Святого Духа.

З 2001 – віце-декан богословського факультету Львівської богословської академії (згодом Українського католицького університету).

У 2002-2005 – Голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира, керівник Патріаршої курії у Львові.

З червня 2007 – ректор ЛДС Святого Духа.

14 січня 2009 року у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення отця Святослава Шевчука Єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Марії в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra di Galba.

Архиєрейська хіротонія розпочалася об 11 годині 7 квітня 2009 року, у день празника Благовіщення Пресвятої Богородиці, в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира був Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, а співсвятителями – Владика Михаїл (Микицей), Єпарх єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі та Владика Юліян (Вороновський), Єпарх Самбірсько-Дрогобицький. Прибули також: Апостольський Нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Грузії Архиєпископ Клавдіо Гуджеротті, 18 Владик УГКЦ з України та з-закордону, Владики Римо-Католицької Церкви в Україні, священики та миряни.

12 квітня 2009 року нововисвячений єпископ УГКЦ молився першу Архиєрейську Літургію в Катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці м. Стрий. Разом з єпископом-помічником греко-католицької єпархії в Буенос-Айресі (Аргентина) молилися єпископи Юліян (Гбур) і Тарас (Сеньків), Єпископ-помічник.

Святослав Шевчук став третім єпископом УГКЦ, що походить із Стрийської єпархії (Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, походить із с. Липиці Миколаївського району. В с. Гірське того ж району народився Владика Богдан (Дзюрах), Єпископ-помічник Київської архієпархії).

10 квітня 2010 року призначений Апостольським Адміністратором єпархії Покрова Пресвятої Богородиці.

За матеріалами УГКЦ — Юрій НИКОРАК, Експрес

Коментарі вимкнені.