Роман Заставний розповів про сміття, Щепановського та багато іншого

Чотири роки цей чоловік керував нашим містом. Хтось недолюблював його, а хтось досі, зустрічаючи його, звертається по допомогу.  «Погляд» поспілкувався з екс-мером Тернополя Романом Заставним.

 • – Я дуже радий, що у мене була така можливість. Неважливо,  чим все закінчилось, адже це величезний досвід. Він незамінний, – каже Заставний.

Боляче сприймає ситуацію із сміттям


Попрацювавши чотири роки міським головою Тернополя, Роман Заставний небайдужий до того, що відбувається у місті. Каже, що переймається усіма проблемами Тернополя. Боляче сприймає ситуацію із сміттям, адже криза з відходами  дуже серйозно вплинула на його програш. Заставний переконаний, при ньому було зроблено найбільше напрацювань в плані реалізації «сміттєвих» проектів. Зараз його звинувачують лише у витраченні 300 тисяч на проект без громадського обговорення.

 • В той час говорити не було коли. Сміття було на вулиці, – каже Заставний. – Але чому не реалізовують зараз цей проект? Мої опоненти на виборах звинувачували мене у створенні проблеми. Людина, яка півроку тому говорила, що я злочинець і не хочу взяти лінію обласної ради  і поновити процес, каже зараз, що ця лінія нам не підходить. Вона стояла 2 роки в Броварах і її ніхто не хотів купувати. Значить, на то є причина. Вже з самого початку це було зрозуміло. І  у мене була позиція: якщо у вас є 2 млн. грн., то дайте їх на рекультивацію звалища  і знімемо проблему. Але тоді робили, чим гірше, тим краще. Замість того, щоб вирішувати проблеми, вони мені недовіру висловлювали. Мого наступника мала б навчити проблема зі сміттям. Таким не можна спекулювати і пам’ятати, що це господарське питання, а не політичне.

Роман Заставний нагадав, що нещодавно депутати міської ради дозволили комунальному підприємству міськради «Екоресурси» виступити засновником товариства з обмеженою відповідальності «Еко-Тернопіль». Планується, що дане ТОВ буде займатися сортуванням, переробкою і утилізацією твердих побутових відходів. Але «Еко-Тернопіль» нікому невідома структура. Екс-мер переконаний, що з цього нічого не вийде, бо громадськість та правоохоронні органи будуть реагувати на такі дії влади.

 

Хвилює чоловіка ситуація і з освітою у місті. Минулого року Тернопіль на найвищому рівні представляв у київському будинку освіти нововедення в галузі. Заставний вважає, що це найвище визнання.

 • Це є свідченням того, наскільки професійно і динамічно розвивалась освіта у Тернополі, – переконаний Роман Заставний, – за мого мерства не було ні одного конфлікту у освіті. А тепер? Директори при мені не конкурували між собою, не бігали до начальника управління з торбинкою. Школа «Екстрім» отримала відзнаку, а її зараз переселяють тільки через те, що керівництво говорило  позитивно про попередню владу.

Заставний розказав, що давав хабарі

Роман Заставний прийшов до влади власником не одного підприємства. Мав статки. Переконує, що під час мерства не займався бізнесом:

 

 • Не розумію як можна суміщати бізнес і роботу у владі, – дивується пан Заставний, – Це потрібно бути цинічною людиною або байдужою. Тепер потрібно почекати і подивитись з чим вийде теперішня влада через 5 років. І тоді порівняти, з чим вони  прийшли у владу.

 

Чоловік критикує владу у зрізанні бюджету та  створенні різних додаткових структур: управління стратегічного розвитку, патронатну службу, муніципальну поліцію і т.п.  По результатах 2010 року в рейтингу Кабінету Міністрів України та «Інвестгазети» Тернопіль зайняв 3 місце в номінації «Комфортне місто для життя». Перше місце ми мали у категорії «Спокій життя». Тому створення муніципальної міліції вважає нелогічним.

 

 • Завжди думають, що попередня влада корупційна, тому при її змінні міняють і кадри, – каже Заставний. – Не потрібно цього робити, оскільки «старі» кадри можуть дати підказку при генерації нових ідей. І тоді буде набиватись менше «шишок». Чи зможуть «нові» кадри, зробити все правильно? Надто великий об’єм інформації потрібно опрацювати за дуже стислий термін.

 

За словами Романа Заставного, він у перший рік максимально спілкувався з різними фахівцями,  начальниками, заступниками управлінь. Кожну виробничу ситуацію розбирав на усіх рівнях, вивчав усі проблеми. Досить часто в міській раді він виступав у ролі провокатора. Міг дати гроші на хабар чиновникам.

 • І були такі що брали. Ми з ними прощалися, – каже чоловік. – Але, якщо ви приносити коробку цукерок чи коньяк, то я вважаю – це не хабар. Це подяка.

Про Щепановського говорив обережно

Також розповів Роман Заставний і про те, хто винен у справі Щепановського.

 • Винні ті, хто брав у нього гроші на вибори. Нехай назад йому віддадуть і тоді вирішаться проблеми. Нехай просять Бога, щоб Щепановський все не розповів, кому і  скільки він дав. А ще, щоб зошита якогось не дістав. Коли я прийшов у 2006 році, то ця піраміда уже була, – переконує Заставний, –  Про це я обережно говорив. Мене правда звинувачували, що це є елементом політичної боротьби. Бо Щепановський посів друге місце на тодішніх виборах. Щепановський і до суду на мене за це подавав, але ніякого результату не добився. А зараз життя само розставило все на свої місця.

Теперішня влада зараз має унікальну можливість, вважає Заставний. Міський голова має абсолютну вертикаль у владі. Також до цієї ж партії належить голова обласної ради.

 • Це такий шанс. Але через рік може бути і такий результат роботи, що люди будуть шоковані. Але я можу помилятись. Тягнибок  робить ставку на Тернопіль і це є обґрунтовано. Тернопіль славиться своїм  радикалізмом.  Підґрунтя для розвитку політичної сили є унікальним. Для Тягнибока було важливо показати приклад на всю Україну, як політична сила наводить порядок. Для нього це крах, – вважає екс-мер, –  Нещодавно Тягнибок приїжджав для того, щоб почути людей, я думаю він почув. Він розуміє,  що приділяється багато уваги піару. Оскільки, коли багато піару, то багато обіцянок роздається і потім люфт між реальними діями і обіцянками стає дуже великий. А люди то все бачать і роблять висновки.

Нікуди не йду, насолоджуюсь життям

Основна проблема нашого міста, що ми дуже часто міняємо очільників, вважає Заставний. Оскільки найбільше можливостей появляється під час другої каденції.

 • Перших півроку приходиш, розбираєшся зі справами. Приглядаєшся до кадрів. Другий рік з’являються напрацювання. І тільки на третій рік починаєш відверто управляти процесом: формувати бюджет, направляти фінансові потоки на найнеобхідніші напрямки, контролювати їх.

Балотуватись у мери, Роман Заставний не планує, оскільки Тернопіль може стати районним центром та й вважає, що у місті нічого не залишиться. У Верховну Раду теж не збирається. Та й очолювати опозицію у Тернополі відмовляється.

 • Поки нікуди не йду.  Я насолоджуюсь життям.  Живу повноцінно, – каже, – Приділяю багато часу родині, а як буде далі, буде видно. Ніхто цього не знає.

А читачам «Погляду» побажав побільше оптимізму та поміркованості.

Розмовляла Надія Греса

 

-1 thoughts on “Роман Заставний розповів про сміття, Щепановського та багато іншого

 • 18:51 | 17.08.2011 о 18:51
  Permalink

  ми ще Заставному будем дякувати за те, що місто втримав в нормальному стані. бо свободівці – то піпець!

  • 19:53 | 17.08.2011 о 19:53
   Permalink

   2-ох місячник невивезеного сміття – це дуже нормально!!! 🙂

   • 06:04 | 18.08.2011 о 06:04
    Permalink

    насправді було 8 а не 2 місяці. а проблему створили штучно, накрутивши селян. до речі свободівці так само “крутили” селян з Миролюбівки. тому там полігон і не діючий

 • 09:47 | 18.08.2011 о 09:47
  Permalink

  ми тут ні при чому.скоро нас таке чекає, але ніхто не бачить виходу.Надал добрехався до заводу, а його реально нема.про це легко переконатися, коли глянути на сайт Агенції. блін… катарстрофа!!!

 • 15:58 | 18.08.2011 о 15:58
  Permalink

  заставний тупо “банив” щепановського, щоб пропхати “креатор-буд” бо він там має долю. Так шо не треба ля-ля…:)

  • 16:37 | 18.08.2011 о 16:37
   Permalink

   Не його одного. Покійний Садовський теж попав під роздачу.

Коментарі вимкнені.