Володимир Палагнюк і Вейн Грецкі – відомі тернополяни-емігранти, які прославили Україну на весь світ

Не дарма кажуть, що нашого цвіту по всьому світу.Колись, як і тепер, безліч українців змушені були шукати кращої долі за кордоном, але навіть у чужих країнах вони пам’ятали про своє походження та змогли вразити світ талантом. На чужині українці займали важливі державні посади, підкоряли космос і високу моду, знімалися у найкращих фільмах і робили важливі наукові відкриття для людства. Серед наших відомих співвітчизників за кордоном були й тернополяни – Володимир Палагнюк і Вейн Грецкі.
Джек Паланс (Володимир Палагнюк) – голлівудський актор, володар «Оскара»  (1992 р.), який ніколи не цурався свого походження. Джек народився вже у США, а його батьки були вихідцями зі Львова та Тернопільщини. У 2004-ому році він відмовився від звання народного артиста Росії, наголосивши, що нічого спільного з Росією не має, адже є українцем. «Я – українець, а не росіянин. Буде краще, якщо я і мої друзі просто підемо з фестивалю», – сказав Джек Паланс.

А ось канадський хокеїст Вейн Грецкі, який встановив 61 хокейний рекорд, нашими коренями завдячує бабусі з Тернопільщини   й українську мову чув саме від неї. Вейн також засуджує політику Путіна та повністю підтримує Україну. Грецкі, або ж Грицько став символом нового хокею за свою майстерність у гольових передачах, технічність і невловимість. Його портрет тепер красується у Залі хокейної слави Торонто.

ТернопільЛайф

Коментарі вимкнені.