Вважався безвісти зниклим, – додому з полону повернувся Віталій Дичук з Тернопільщини

Учора, 8 лютого, в Україну з російського полону повернулися 100 військових. Серед них – двоє жителів Тернопільщини.

Бійці родом із Великоберезовицької та Зборівської громад.

«Радісна звістка у Великоберезовицькій громаді – з російського полону звільнили мужнього Героя, 49-річного воїна з смт. Велика Березовиця Дичука Віталія Миколайовича.

З жовтня 2022 року Віталій Дичук мужньо обороняв Україну на Луганщині у складі 111-тої окремої бригади. Тривалий час воїна вважали зниклим безвісти. Він пережив 11 місяців страшного полону, важкі поранення та потребує невідкладної медичної допомоги.

Разом з дружиною Вікторією виховують двоє дітей.

«Щиро дякуємо воїну Віталію Дичуку за героїзм, силу духу та незламність, мужню оборону України від російських загарбників. Бажаємо здоров’я, швидкого одужання та відновлення сил, щоб якнайшвидше повернутися додому», – йдеться у повідомленні Великоберезовицької селищної ради.

Дружина Віталія Дичука Вікторія розповіла Суспільне Тернопіль, що чоловік телефонував 16 березня 2023 року останній раз і 18 березня він потрапив у полон.

«Я про це дізналася через волонтера, бо він вважався безвісти зниклим. У нього були важкі поранення, два кульових поранення – в ногу і в живіт. У нього зараз виведена колостома, його мають прооперувати. Він дуже худий зараз 60 кілограмів. До полону важив 89 кілограмів. 11 місяців того важкого полону. Ми вже поговорили, їм надали телефони. Зараз найбільше хочу його побачити, бо цей термін – це було просто пекло. Ми не знали, що з ним, просто Червоний Хрест сказав, що він живий і все. В якому він стані, ми не знали, чи в нього нога збережена».

За словами Вікторії Дичук, її чоловік воював на Луганщині у складі 111 бригади. Пішов на війну в жовтні 2022 року. «У нас двоє дітей, в однієї дитини інвалідність. Він пішов воювати добровольцем. Військовому 47 років.

Я його не відмовляла, він сказав: «Якщо не підуть чоловіки, то підуть діти». Він у мене такий спокійний, не те щоб рвався у бій, але він добре знає історію, він вивчав це все. І говорив: «Виходу у нас немає, історія повертається».

Також із російського полону повернувся захисник зі Зборівщини Ігор Замороз. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *