Легенда тернопільської сцени святкує ювілей

Сьогодні у Тернопільському обласному академічному драмтеатрі ім. Т.Шевченка – музична комедія Я.Барнича «Шаріка, або Кохання Січового Стрільця». Виставу шевченківці грають на честь бенефісу заслуженої артистки України Марії Гонти. 17 грудня їй виповнюється 80. Акторка досі на сцені і сьогодні виконуватиме роль Ірми.

Марія Гонта народилась у с. Новомалин Острозького району Рівненської області. Навчалася у Дубнівському культурно-освітньому училищі і студії при Рівненському театрі. З 1962 р. працює у Тернопільському обласному музично-драматичному театрі ім.Т.Шевченка. У 1979 р. М.Гонті присвоєно звання заслуженої артистки України. У 2004 р. отримала премію ім.Заньковецької. У її творчому доробку понад 100 ролей, серед яких Маруся Чурай («Дівчина з легенди» Л. Забашти), Катря («Не судилось», М. Старицького), Оксана, Одарка («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Тетяна («Суєта» І. Карпенка-Карого), Махідевран («Роксолана» за П. Загребельним), Лідія Василівна («Старомодна комедія» О. Арбузова) та ін.

Детальніше про ювілярку читайте у матеріалі «Погляду», підготованому до 75-річчя Марії Гонти. https://poglyad.te.ua/personaliyi/osobystosti-2/schastya-
buty-potribnoyu- zasluzhena-artystka- ukrajiny-mariya- honta-svyatkuje- yuvilej.html

Коментарі вимкнені.