13 випускників з дитячих будинків потребують допомоги

Ось пролунав останній шкільний дзвоник. І якщо у випадку з вчорашніми школярами слова про нове життя – це все ж в деякому роді перебільшення, то у випадку з випускниками дитячих будинків – це не просто слова.  У цьому році в доросле самостійне життя вступають 13-ть вихованців 11 класу з дитячих будинків Тернопільської області: смт.Коропець, м.Бережани та м.Тернопіль. Частина випускників піде вчитися у вищі навчальні заклади, а інша більша частина здобуватимуть освіту в професійних училищах. Також, рідні школи можуть покинути 18-ть 9-тикласників цих шкіл. Їхнє життя дійсно змінюється. Що чекає випускників дитячих будинків і як їм допомогти в перші важкі роки після випуску?

Після випуску з дитячого будинку поруч з випускником фактично немає нікого, хто міг би в цей момент надати підтримку: психологічну, юридичну, моральну і будь-яку іншу, яка дозволить дитині дожити до того моменту, коли вона відчує, що може сама жити – самостійно і без стусана з боку дорослих.

Розуміючи ситуацію, волонтери благодійного фонду звертаються до благодійників підтримати випускників матеріально та морально до вступу в самостійне доросле життя.

«Якби, хоча б, кожне підприємство чи підприємець взяв під опіку одного-двох випускників з числа сиріт, то легше буде вирішити проблему вихідців з дитячих будинків. Так би мовити стати для них наставником на перші п’ять років їх адаптації у суспільстві» – говорить голова благодійного фонду «Майбутнє сиріт» – Андрій Назаренко.

Протягом літніх канікул, після виходу зі школи, кожен випускник перебуває в літному таборі на відпочинку. Під час літа, дівчата та хлопці їздять до обраних ними навчальних закладів і здають документи на вступ. Проживають абітурієнти у той час у друзів по школі, поки не отримають кімнату у гуртожитку навчального закладу.

Спостерігаючи, як живуть теперішні випускники, існують найголовніші потреби: ковдра і подушка, постільна білизна, ложка, вилка, тарілка, ніж, каструля, сковорідка, праска, сумка дорожня та засоби гігієни, а крім того у вересні найголовнішим завданням є забезпечити студентів – сиріт зошитами та канцтоварами.

Вартість такого набору для одного випускника інтернатного закладу складає – 1500грн.

Сподіваємося, що Ви не залишитесь байдужими і підтримаєте хоча б одну дитину-сироту на порозі самостійного життя. Адже, краща допомога – це першочергове запобігання тих проблем, з якими стикнуться молоді дівчата та хлопці вступивши вперше у доросле життя після школи. Надавши допомогу вчасно, ми даємо надію на краще майбутнє цій молоді.

За додатковою інформацією як допомогти та отримати контакти дітей-сиріт, випускників просимо звертатися до фонду «Майбутнє сиріт» за тел.: +38 097 5530820 та ел.пошта: office@orphansfuture.org

Коментарі вимкнені.