Тираж газети “RIA плюс” – 6415 , “Вільного життя” – 70657. Реальні тиражі тернопільських друкованих видань

Читаєш іноді листи, які надходять на адресу редакції, і розумієш: доля подарувала як тобі, так і колегам по газетярському цеху ледве не унікальну можливість доторкнутися до людського життя-буття в усій його багатогранності. Це до лікарів, зазвичай, звертаються, коли підступна недуга змушує негайно відкласти вбік решту справ. Журналісти ж, на відміну від медичних працівників, мають бути готовими прийти на допомогу не лише в скрутну хвилину, але й тоді (якби це, на перший погляд, не звучало парадоксально), коли в співрозмовника «душа від радості співає». Далеко ж не нами придумано, що нерозділена радість — то лише піврадості.

І хоча нинішні реалії просто не можуть не спонукати більшість із нас у першу чергу думати про повсякденні турботи, переконані, не погрішимо проти істини, коли скажемо: ми з вами, українці, оптимісти за натурою. Віра в краще майбутнє додає наснаги оті негаразди переборювати, а коли потрібно, то ще й плече ближньому підставити. Завжди, до речі, охоче публікуємо на сторінках газети розповіді про подібні історії. Бо в них і лише в них закладена висока духовна моральність, яка ось уже майже сім із половиною десятків років характеризує читачів «Вільного життя плюс». Навіть наймолодші працівники редакції, які тільки рік-другий, як залишили університетську лаву, чи не з перших днів на самостійній журналістській ниві повинні «на зубок» вивчити єдине правило: у своїй творчості маєш бути щирим із читачем. Адже газет, як відомо, нині є багато та різних. І вибір, та ще й у час усе активнішої діяльності електронних ЗМІ, які залишають друкованим виданням мінімум шансів першими подати подієву інформацію, читачі, природно, роблять на користь того, хто здатний стати добрим порадником і другом.

Виходячи з цих міркувань, можемо дійти висновку, що й минулий, 2012 рік, прожили немарно. Головний тому доказ — підсумки передплатної кампанії вже на рік нинішній. Попри чергову всеукраїнську виборчу епопею, густо здобрену впродовж трьох місяців численними обіцянками потенційних «борців за народне щастя», які не цуралися обдаровувати виборців безкоштовними газетами, а на сторінках видань, особливо місцевих, якомога більше площі зайняти оповідками про «себе гарних», «ВЖ плюс» залишилося бажаним гостем у більшості домівок мешканців Тернопільщини. Сьогоднішній 16-сторінковий випуск за середу, 6 лютого, скажімо, отримають у ШІСТДЕСЯТ ДВОХ тисячах ШІСТСОТ ДВОХ сім’ях, які відшукали можливість проавансувати нашу газету передплатою у відділеннях зв’язку УДППЗ «Укрпошта». Ще понад вісім тисяч триста примірників щотижня розкуповується вроздріб через ту ж «Укрпошту», кіоски «Торгпреси» і приватних розповсюджувачів. Навіть без врахування тієї обставини, що з «печі» нашого видавничого дому також щотижня читачам пропонується ще одна надзвичайно «смачна страва» — «Домашня газета», яка вже за кількістю передплатників і загальним накладом наблизилася до призової трійки серед місцевих тернопільських друкованих видань (другий рік підряд передплатників побільшало щонайменше на 1100), непорушною залишилася тенденція, яка свого часу, ще з десяток років тому, вилилася в приємне для нас гасло: «Тираж «ВЖ плюс» перевищує тиражі всіх решти місцевих газет, разом узятих».

Зрештою, аби не бути голослівними, погляньте на зведену таблицю за станом на 1 лютого цього року. В ній, згідно зі статтею 32 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», де сказано що в кожному випуску друкованого засобу масової інформації серед обов’язкових вихідних даних повинен вказуватися і тираж, подаємо реальні тиражі місцевих газет, а не «дипломатичні тижневі наклади», покликані на порушення законодавства приховати справжній стан справ:

Звісно, що колектив редакції щиро вдячний усім, хто і в скрутні для середнього українця часи «покращення» зміг підтримати газету. Зауважте також, що подяка ця аж ніяк не дипломатичний реверанс, а наше не менш щире прагнення бути читачам такими ж відданими, як вони віддані «Вільному життю плюс». Газета єдина в регіоні виходить на шістнадцяти сторінках повноколірного друку, гарантує власним читачам безкоштовну юридичну підтримку, надає передплатникам відчутні знижки при опублікуванні приватних оголошень і вітань рідним та близьким. І, звичайно ж, ми завжди готові до діалогу з вами, шановні друзі. Як безпосереднього, так і на сторінках газети. Без вашої підтримки та активної участі її апріорі неможливо зробити цікавою.

Редакційна колегія «Вільного життя плюс»

 

Коментарі вимкнені.