Авторство пісні тернополянина Підлужного приписав собі канадієць Кульбаба

Лідер тернопільського гурту «Нічлава» – Андрій Підлужний, допомагав співачці Юлії Лорд, презентувати свій кліп в Тернопільському центрі комунікацій (ТЦК), 26 квітня.

З Києва музикант приїхав з ідеєю створити в нашому місті такий медіа-осередок, в який би будь-які українські артисти мали змогу прийти «на кілька хвилин» і поспілкуватися з журналістами. Адже, за словами Андрія Підлужного, через наше місто по своїх справах часто проїжджають різноманітні виконавці. Підтвердив це і присутній в ТЦК учасник гурту «Скрябін» 1989-2002 років, чоловік Юлії Лорд, Ростислав Домішевський.

–          Дійсно багато цікавих людей проїжджає повз Тернопіль, а їх люди не зауважують, – каже Ростислав. – Я радий, що Андрій запроваджує якусь нову традицію.

Щоправда, для втілення такої ідеї, згідно задуму Андрія Підлужного, місцевим журналістам потрібно бути дуже мобільними та тримати зв’язок з кожним українським артистом. Щоб був повноцінний обмін інформацією, якимись цікавими новинами і щоб саме тернопільські журналісти були озброєні тим матеріалом, який отримали «з перших вуст». Андрій хоче, щоб саме в нашому місті була втілена така ідея, бо київські «медійники» дуже повільні, пафосні і ділять музикантів на певні категорії – першого ешалону, другого…

Підлужний доганятиме Юлію Лорд

–          Зараз дуже важко спілкуватися з радіостанціями, «медійниками», вони постійно придумують собі якісь формати, – каже Андрій Підлужний. – Українська мова і українська пісня, як така, практично зникає, її там руйнують. Мені взагалі здається, що це державана програма на цьому побудована, щоб її не було. Тому мені приємно, що Юля Лорд, як людина, котра стояла на початках зародження нашої естради, відновлює свої виступи. І можливо, завдяки їй і ми порухаємося, і будемо за нею десь там бігти, за потягом.

Коли ж тернополяни похвалилися Андрію, що схожу до його ідеї, вони вже реалізовують у Тернопільському центрі комунікацій, він зрадів.

–          Насправді ви випереджаєте в тому сенсі навіть Київ. І хотілося б, шоб це було не тільки в цих аспектах, а й в усіх решта. Щоб Тернопіль показав всім!.. Адже колись, пам’ятаю, Тернопіль був найкрасивішим, найчистішим містом в Радянському Союзі. Тому ми повинні бути не тільки чистими, а й найкращими. І спільними зусиллями до цього йти.

Повернеться в Тернопіль піднімати рівень телебачення

На зустрічі з журналістами, Андрій Підлужний доволі критично «проїхався» по місцевому телебаченню. Сказав, що коли переглядав тернопільські канали, то йому хотілося якіснішої картинки, якіснішого матеріалу, якісного продукту. Він вважає, що проблема полягає не у відсутності техніки, а залежить лише від бажання і креативності, від консолідованості певних креативних сил молодих людей.

–          У мене є дуже велике бажання повернутися в Тернопіль, – розповів Андрій Підлужний, – і зайнятися зокрема телебаченням. Для того, щоб підняти інформаційний рівень нашого міста на більш потужний щабель.

Щоправда, Андрій зізнався, що з ‘92 року він ні з ким не спілкувався в цій сфері, і зараз взагалі не знає нікого на телебаченні. Але вважає, що ті люди, котрі займаються цією галуззю, не займаються нею взагалі.

В останній версії «Вставай, сонце!» не буде продюсерських «примочок»

А коли журналісти одного з місцевих телеканалів,попросили Андрія Підлужного заспівати пісню «Вставай, сонце!», для колег, які не змогли бути присутніми на зустрічі в Центрі комунікацій, то співак спочатку не хотів цього робити. Але згодом, під акомпанемент Владіслава Левицького та усіх присутніх, він таки виконав частинку пісні.

–          Я не буду співати, не тому, що у мене за цей час голос пропав, – оправдовувався Андрій Підлужний. – Просто саме зараз я нарешті хочу записати останню версію цієї пісні, бо їх вже робилося стільки… Але таку, я я хочу: без впливу якихось продюсерів. Бо вони завжди намагаються «залізти» в пісню. Там якісь водниє барабани, якісь «продюсерськоє агєнство представляє», чи ше шось. Брєд! Основна проблема шоу-бізнесу полягає в тому, шо мало того, що музиканти абсолютно ніякі, то ще й продюсери, котрі їх ведуть – «вєдучіє і відомії». Тому я з величезним задоволенням обіцяю, що презентую цю пісню в дуже цікавому і незвичному форматі. Її будуть співати декілька україномовних артистів – це справді мої друзі. Ми це красиво презентуємо і зробимо це перфектно. Обіцяю.

Андрій поділився новиною, що нещодавно «Вставай, сонце!» вже була презентована в новому форматі, на такому дійстві, як «Гордість країни-2011». Її співали в доволі незвичному складі: Наталя Могилевська, Олександр Пономарьов, Тіна Кароль, незряча переможиця шоу «Україна має талант» – Олена Ковтун та Андрій підлужний. А допомогав співакам «Хор імені Вєрьовки».

–          До речі, як нещодавно виявилося, пісня «Вставай сонце» – народна, – обурюється Андрій Підлужний. – Так, київські пластуни видали співаник, в якому її підписали, як народну. А якийсь канадійський хор зробились-ти пісню «Вставай, сонце!», де автор слів якийсь пан Кульбаба. Вони поміняли її на церковний лад, а лишилося лише «Вставай, сонце!». Це жахливо! В нас в Україні взагалі багато людей, які просто крадуть пісні…

Люба Вовк, “Погляд”

 

-1 thoughts on “Авторство пісні тернополянина Підлужного приписав собі канадієць Кульбаба

  • 15:58 | 29.04.2012 о 15:58
    Permalink

    як можна говорити про телебачення, нічого в цьому не петраючи??? хвалько…

    • 19:44 | 29.04.2012 о 19:44
      Permalink

      Василь, та ти певно ше дуже молодий, шо пишеш такево. Як то то Підлужний не петрає в телебаченні? Чи ти не пам’ятаєш славнозвісного діда Андрона? Чи ти може навіть не вмієш користуватися вікіпедією?
      “Андрій Підлужний був ведучим таких популярних телепередач як «Хочу і буду» на 1+1, «GutenMorgen», «Молочні брати» на М1 та інші.
      З 2005 року Андрій успішно обіймає посаду продюсера програми «Star Сіті» на одному з київських телеканалів.”

      Виш? Таки Андрон шось петрає в тому.
      До Андрія – як бачите, не всі земляки налаштовані позитивно на ваші ідеї. Але якшо ви крім слова ще й ділом доведете, що таки шось петраєте в тому нашому телебаченні, то таким, як Василь, не буде шо коментувтаи і до чого чіплятися. Удачі!

  • 23:02 | 30.04.2012 о 23:02
    Permalink

    http://www.telekritika.ua/lyudi/2007-11-15/34928

    Ось як мінімум для ознайомлення…на запит:
    Василь 29.04.2012 15:58
    як можна говорити про телебачення, нічого в цьому не петраючи??? хвалько…

    Як кажуть спершу ніж щось ляпнути…треба подумати, а ще краще поцікавитись і вже потім давати свою оцінку людині!

  • 23:08 | 30.04.2012 о 23:08
    Permalink

    Павло Ухач для «Телекритики» 15-11-2007
    Цей професійний музикант, обдарований телеведучий і продюсер відомий насамперед гуртом «Нічлава». Також його знають як ведучого «Хочу і буду» на каналі «1+1», як діда Андрона з «Молочних братів» на М1. Сьогодні він успішно продюсує декілька проектів на телеканалах «Сіті» і «Кіно», зокрема, конкурс телеведучих «STAR Сіті». Про телебачення, діда Андрона та українську музику – бесіда «ТК» з Андрієм Підлужним.

    – Андрію, розкажи про свій старсітівський проект…
    – «STAR Сіті» – це величезний конкурс телеведучих, який триває вже більше півроку. Проект доволі простий. Умовно кажучи, це ті ж самі «7 нот», тільки подані дуже просто і, що головне, цікаво. Кожен охочий віком від 15 до 55 років має можливість спробувати себе в якості телеведучого. Для цього нічого не потрібно – просто заповнити і відправити анкету, а потім, залежно від виступу в ефірі, отримати певну кількість інтернет-голосів від глядачів.

    Коли я був у Тернополі, такої можливості потрапити на телебачення не було. Тому я роблю цю програму, аби люди відчули, чи їм і справді потрібне телебачення. Є ще один специфічний момент – взаємодія людини з відеокамерою. Бо буває таке, що на вулиці людина дуже весела, а коли стане перед камерою, так одразу «накладає в штани».

    Учасники нашого конкурсу тиждень перебувають у шкурі телеведучих, а потім, коли вони залишають проект, їхньою роботою пишаються рідні та друзі. Думаю, для цього варто прожити 7 днів, причому не платячи ніяких грошей.

    Є багато різних шкіл телеведучих, у яких незрозуміло чого вчать. Тож якщо порівняти їхніх учасників і моїх, старсітівських, байдуже, яких саме, навіть найгірших, – у будь-якому випадку мої виглядають краще за тих. І це тому, що ми даємо учасникам можливість повірити в себе і зрозуміти, що насправді працювати перед камерою не страшно. Перед програмою я розповідаю їм смішні історії з досвіду діда Андрона, а вони починають забувати про страх і, виходячи в ефір, намагаються закохати в себе не двох-трьох людей, а весь світ.

  • 23:29 | 30.04.2012 о 23:29
    Permalink

    http://www.telekritika.ua/daidzhest/2008-04-21/37985

    також один з абзаців….

    – Кто генерирует идеи для собственных проектов?
    – Сами садимся за стол и генерируем. Наш продюсер Андрей Пидлужный (известный музыкант и экс-ведущий М1 – МБ) придумал не просто несколько форматов, а целую концепцию – 74 проекта, объединенных одной идеей. В эфире это видно по названиям: «Фото-Сіті», «Авто-Сіті», «Book-Сіті».

Коментарі вимкнені.