Біля пам’ятника афганцям, Надал говорив про гідний соціальний захист, а Тарашевський – доземно уклонявся

15 лютого біля пам’ятника воїнам-афганцям у парку «Національного відродження» відбувся мітинг-реквієм, присвячений 24-ій річниці виведення військ з Афганістану, за участю духовенства, представників міської та обласної влади, громадськості.

Воїни-афганці, члени їх сімей та небайдужі тернополяни хвилиною мовчання пом’янули  воїнів, які загинули на чужих землях, виконуючи свій громадянський обов’язок. Афганська війна забрала майже 15 тисяч солдатів та офіцерів, з них – понад дві тисячі українських юнаків. Не повернулися додому і 48 хлопців з Тернопільщини, двоє пропало безвісти. До пам’ятника загиблим поклали квіти. Священнослужителі відправили панахиду.

Міський голова Тернополя Сергій Надал:

«Цього дня ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих. Вони залишаються молодими на фотографіях в сімейних альбомах. Вони залишаються в серцях своїх рідних, коханих, в серцях своїх дітей і внуків. Вони залишаються в пам’яті нашого народу як воїни, як герої, як приклад мужності і самопожертви!

Цього святкового дня ми пам’ятаємо загиблих і вшановуємо усіх живих. Афганська війна як і всі інші військові дії, які відбувались на територіях інших держав з участю наших співвітчизників, спричинили чимало горя і жертв, чимало поранень і хвороб. Тисячі людей потребують підтримки і опіки, лікування і реабілітації, потребують гідного соціального захисту».

Перший заступник голови обласної ради Сергій Тарашевський:

«Ця війна в Афганістані, яка тривала десять років і принесла смерть у тисячі українських родин, має стати уроком для нашої держави, уроком для прийняття виважених рішень щодо участі у різних військових конфліктах, бо найціннішим є людське життя. «Афганці» заслужено користуються повагою, бо виконали з честю свій військовий обов’язок, хоча і стали заручниками великих політичних ігор. Доземний уклін вам, учасники бойових дій на території інших держав. Вічна пам’ять тим, хто загинув».

Коментарі вимкнені.