Біля політехнічного університету в Тернополі бруківкою виділять велодоріжку

Святковий тиждень з виставками, концертаи, урочистим вбранням та цікавими акціями триває в Тернопільському національному технічному університеті. Протягом 14-18 жовтня студенти та викладачі, за бажанням, відвідують навчальний заклад у вишитих сорочках. В холі першого корпусу теж незвично і по-особливому врочисто: стіни прикрашають інформаційні матеріали і фото про вояків УПА, скрізь розміщені стелажі зі старовинним традиційним вишитим вбранням.

— Організація “Молодіжний конгрес націоналістів” запрпонувала нам виставкові матеріали до 71-річниці УПА. Це єдина в Україні виставка із фондів КГБ, в нашому ВУЗі вона представлена вперше і ми поєднали її з виставкою старовинної вишиванки. Вбрання і сорочки нам з приватних колекцій надали студенти і викладачі університету.Сьогодні у нас продовження “Тижня вишиванки” у вигляді спортивної акції — велопробіг, — розповідає начальник відділу зв’язків з громадскістю ТНТУ Оксана Децик.

Основна її мета — впорядкувати велорух спочатку на території навчального заладу, а далі й усього міста. Про велодоріжки у Тернополі ще рано говорити, і тому, на власному прикладі, біля корпусів №1 і 2 група майбутніх автомобілістів вручну намалювала розмітку спеціально для руху на велосипедах.

— В нас є віддалений корпус “на болоті” — ОМЦ “Політехнік” на вулиці Білогірській, туди непросто добратись і дорога в занедбаному стані, але поруч будується новий мікрорайон, тому колись і з’явиться дорога. Ми будемо звертатись в міську раду, щоб під час проектування цієї дороги, туди були включені пішохідна і велодоріжка, — ділиться планами на майбутнє Оксана Ярославівна.

Ця тимчасова велодоріжка вже увійшла в проект реконструкції території біля корпусу №1. Коли там ставитимуть бруківку, то червоним кольором викладуть межі шляхів для велосипедистів.

Напередодні Дня українського студента, перед велозабігом, найкращих студентів університету нагородили грамотами. Після цього на веселий лад налаштували чарівні дівчата із танцювального колективу закладу і рівно о15.00 відбувся старт.

Передбачалось, що прийматиме участь 70 велосипедистів, але з невідомих причин, було орієнтовно 40 учасників. Серед яких студенти й викладачі ТНТУ, а також члени організації “Велопокотушки” і форуму “Шприха”. До фінішу поїхали через вулиці Руську і Шашкевича у супроводі автомобілів ДАІ.

Олександра Іванейко, Тернопільська Липа

Коментарі вимкнені.