Через пожежу та вибухи зупинився рух на тернопільському вокзалі

Сьогодні о 00.20 у Пустомитівському районі на залізничному перегоні Борщовичі-Підбірці на Львівщині, під час руху вантажного потягу (склад потягу – 39 вагонів), зійшли з рейок 10 вагонів, з яких 7 перекинулися (4 цистерни з дизпаливом, 1 цистерна з бензином та 2 порожні вагони). Як це вплинуло на роботу тернопільського вокзалу пише видання LTDaily.

Третє травня. Шоста година ранку. Тернопільський залізничний вокзал. На залізниці непорушно стоять три потяги, біля них повно обуреного люду та розгублених провідників і усе це огортає гнітюча тиша.

Поїзд, котрий мав від’їхати з Тернополя о 6:02 – відсутній на вокзалі і у 5:55, і у 6:02, і у 6:15. Потяги, котрі курсують із Києва у Львів, із Івано-Франківська у ту ж столицю продовжують непорушно стояти, жіночка у “довідці” мовчить і знизує плечима. Врешті, лунає повідомлення про те, що потяг, котрий мав від’їхати о 6:02 запізнюється на півгодини, а той, що курсує на столицю таки відправляють. Більше – ані пари з уст. Проходить півгодини, на вокзалі далі цілковита тиша. Пасажири поїзда, котрий тримає путь на Львів із валізами виходять із вагонів, запитуючи місцевих жителів, де автовокзал. Таксисти ж пропонують свої послуги: до Лемберга з Тернополя за 700 грн. Через деякий час пасажири, котрі прибули із Красного, повідомляють, що на львівській ділянці горять цистерни із паливом, а вночі були вибухи. Черговий по вокзалу ніяк не коментує інформацію, але стверджує, що потяги на Львів почнуть курсувати мінімум через годину, за неофіційною інформацією за 4-5 годин.

Уже на сайті МНС України дізнаємося:

“О 0 год. 20 хв. 3 травня у Пустомитівському районі на залізничному перегоні Борщовичі-Підбірці, під час руху вантажного потягу (склад потягу – 39 вагонів), зійшли з рейок 10 вагонів, з яких 7 перекинулися (4 цистерни з дизпаливом, 1 цистерна з бензином та 2 порожніх вагона). Внаслідок сходу вагонів сталася розгерметизація п’ятьох цистерн з паливом та його повільне витікання (через горловину) в межах охоронної зони з послідуючим загоранням трьох цистерн.

О 2 год. 30 хв. пожежу локалізовано та о 2 год. 53 хв. ліквідовано. Для ліквідації пожежі було залучено 17 відділень пожежно-рятувальної служби МНС та пожежний потяг „Укрзалізниці”. Жертв та постраждалих немає. Пошкоджено близько 250 м електроконтактної мережі та залізничного полотна. Рух залізничного транспорту здійснюється за резервною схемою. О 5 год. 40 хв. відновлено рух по парній колії.

До аварійно-відновлювальних робіт залучено аварійно-відновлювальний потяг та аварійно-ремонтні бригади у кількості 87 осіб. Причина сходу вагонів – встановлюється. На місці події працює оперативна група Головного територіального Управління у Львівської області.”

Як видно з повідомлення, аварія трапилась ще опівночі, втім, жодних пояснень у Тернополі годі було дочекатись. Дезінформація? Чи “совкові” методи затишшя? Те чи інше,- люди чекали, чекають, спізнюються та нервують і про яке тяжіння до Європи може бути мова?

Ірина Вихрущ

-1 thoughts on “Через пожежу та вибухи зупинився рух на тернопільському вокзалі

  • 21:24 | 3.05.2012 о 21:24
    Permalink

    Я їхала поїздом “Одеса-Чернівці” до Львова. Хочу Вам сказати, що до Львова я таки не попала. Наш поїзд простояв до двох годин на пероні у Тернополі, а нас ніхто і ні про що не повідомляв. Суцільна тиша і спокій. Начальник нашого поїзда, аж в Чорткові повідомив, що поїзд до Львова і до Івано-Франківська не їде. Їде прямо без зупинок і кругами до Чернівців. А з Чернівців добирайтесь хто як може і хто як хоче. Жах!!!! Люди в паніці!!! І так я за свої кошти добиралась до Львова, ще цілий день і неодним автобусом. Чому нас везли в Чернівці, якщо білет до Львова???? Кого спитати????? І ще одне питання: чому нас не пересадили на інший поїзд, який все-таки доїхав до Львова? чому нас не висадили у Тернополі і незоорганізували автобус на Львів,на Івано-Франківськ???? Жах!!!! Де в той час було начальство залізниці і про що вони думали???? І всім всерівно: що люди не попали на роботу, що студенти не попали сьгодні на пари !!!!! Чому все так у нашій державі??? Я думаю в Європі за таке керівники, як мінімум залишились би без роботи.

Коментарі вимкнені.