Через ЗНО 270 школярів не отримали медалі

За попередніми даними, які були в управління освіти й науки облдержадміністрації кількість претендентів на золоті та срібні медалі становила 690 осіб.

Утім, після складання зовнішнього незалежного оцінювання лише 420 випускників стали медалістами. Про це повідомила начальник управління освіти й науки Тернопільської ОДА Ольга Хома під час прес-конференції, організованої з приводу підведення підсумків ЗНО.

За її словами, цього року в області значно зменшилася кількість зареєстрованих на складання зовнішнього незалежного оцінювання. Адже зареєструвалися 5 742 особи, що на 900 осіб менше, ніж було торік.
«Цьому маємо два пояснення – демографічна ситуація в країні та в області, яка вимагає бажати кращого, а також цього року Міністерство освіти й науки України дозволило при вступі до вишу використовувати минулорічні сертифікати. Таким чином, частина потенційних вступників уже мали сертифікати із результатами ЗНО», – зазначила Ольга Хома.

Водночас, вона зауважила, що особливістю цьогорічного тестування було й те, що всі одинадцятикласники складали державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відбувалося тестування з 23 травня до 16 червня. Таким чином, згідно з результатами оцінювання золоті та срібні медалі із 4 794 випускників отримали 420, а це 8,8% від усіх випускників.
«Золоті медалі отримали 235 випускників, срібні – 185 випускників. Якщо ж порівнювати з минулим роком, то тоді було більше випускників й відповідно більше медалей – 491. Цього ж року найкраще підтвердили свої медалі претенденти із загальноосвітніх навчальних закладів Чорткова, Підгаєцького та Заліщицького районів. Зокрема, у Чорткові було 16 претендентів, підтвердили медалі 14, у Заліщицькому районі із 27 претендентів підтвердили медалі 20, і у Підгаєцькому районі із 9 претендентів підтвердили 7. Також цього року в області маємо п’ятеро учнів, які, за результатами ЗНО, набрали по 200 балів. Це двоє учнів з Тернополя та по одному з Теребовлі, Підгаєцького району та з Бережан», – підкреслила Ольга Хома.

Коментарі вимкнені.