Чи буде у Тернополі пам’ятник засновнику міста – Яну Тарновському

Дрозд Олексій Володимирович пропонує  у Тернополі встановити пам’ятник засновнику міста – Яну Тарновському. Відповідну петицію він зареєстрував на сайті e-dem.in.ua.

Багато обговорень в місті займає перенесення уже існуючого пам’ятника Пушкіну, встановлення монументу «Шапокляк», збереження чи демонтаж «Вічного вогню» у парку Шевченка… Та місто уже має приклади того, що справді важливі монументи та пам’ятники, які встановлювали наші предки були навіки стерті з пам’яті городян.
Тернопіль втратив пам’ятник покровительниці міста – Святій Теклі ( до слова, на місці де він був немає навіть пам’ятної дошки його існування), також знищено скульптуру святого Вінсента, знищено прекрасні своєю архітектурою фонтани: на привокзальній площі, на початку вулиці Валової ( зараз на його місці встановлено пам’ятник І. Франку), фонтан із лебедями біля Драматичного театру, де зараз пам’ятник Т.Шевченку ( чому знищено а не перенесено й досі не зрозуміло).
Та головний монумент міста чомусь ніколи не прикрашав жодного скверу Тернополя. Мова йде про увіковічення засновника міста Я.Тарновського, адже у таких містах як: Київ, Харків, а також Хмельницькому, яке носить ім’я видатного гетьмана, саме ці скульптури є ключовими туристичними візитівками міста.
Можливо і Тернополю пора згадати про свої витоки, та зрештою, справедливо, встановити пам’ятник Тарновському! – йдеться у петиції.

На сьогодні петицію підтримали вже понад 40 людей.

Коментарі вимкнені.