Чи виправить Сергій Надал ганьбу Романа Заставного?

Генеральний план м. ТернополяТернопіль досі без генерального плану. Адже тільки тепер, як ми вже писали, фахівці державного науково-дослідного інституту проектування міст «Дніпромісто» розробляють генеральний план міста – документ, у якому розраховані основні засади розширення та розвитку населеного пункту, містить текстові та картографічні матеріали. Тому, напевно, досі Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ)  не може отримати доступ до головного документа Тернополя.

СЦГІ подав до Європейського суду з прав людини скаргу на визнання неправомірним засекречування генерального плану Тернополя. Порушником права на доступ до публічної інформації стала Тернопільська міська рада.

Підставою для звернення до суду стала відмова міської ради у відповідь на інформаційний запит Східноукраїнського центру громадських ініціатив надати для ознайомлення Генплан міста.

Запит на доступ до Генплану громадська організація направила до міськради ще у 2009 році, коли Центр здійснював моніторинг доступності генеральних планів міст.  У тому ж 2009 році Центр отримав відмову. Міськрада заявила, що Генеральний план Тернополя не є актом органу місцевого самоврядування (Нагадаємо, у 2009 році мером міста був Роман Заставний, – ред.).

Рішення Тернопільської міської ради не надавати Генплан для ознайомлення громадські активісти оскаржили у суді.

«Генплан визначає безліч важливих аспектів життя людей у місті. Це і допустимі види забудови територій, і забезпечення охорони навколишнього середовища, і збереження культурної спадщини, і виділення територій для розміщення житла. Майбутнім інвесторам документ допоможе краще зрозуміти бізнес-можливості міста, а новим мешканцям – оцінити привабливість населеного пункту для проживання. Тому, для громади мати доступ до генплану просто необхідно», – пояснює юрист Центру Вадим Сабінін.

Свою неготовність зробити документ доступним для громадян міськрада підтвердила і у судах інших інстанцій.

«На жаль, система українського правосуддя захищає чиновників, які порушують право громадян на інформацію, тому ми були змушені звернутися за захистом свого права звернутися до Європейського суду з прав людини. Будемо вимагати визнати засекречування Генерального плану Тернополя неправомірним і змусимо міську раду зробити документ доступним для мешканців міста», – говорить про план дій голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

Це вже друга заява, подана Центром до Євросуду з прав людини. Перше подібне звернення декількома місяцями раніше СЦГІ подав проти Миколаївської міської ради.

З усіма наданими відповідями та судовими рішеннями щодо оприлюднення Генерального плану Тернополя можна ознайомитися тут.

Аліна Бондар, Східноукраїнський центр громадських ініціатив

Коментарі вимкнені.