Через стадіон “Текстерно” знову сваряться тернополяни?

На Злуки знову конфлікт. Одна із громадських організацій міста ініціює проведення 15 червня дворової спартакіади на стадіоні “Текстерно”. Ініціативна група не попередила підприємця-землекористувача. Люди стверджують, що ці землі належать громаді і посилаються на дозвіл на проведення від міської ради. Землекористувач вважає, що цей дозвіл дано чиновником, який перевищив свої повноваження. Чиновник пояснює, що міська рада не давала такого дозволу, а лише підтримала спортивний захід.

Старий конфлікт навколо стадіону по-новому загорівся 10 червня, коли організатори свята взялися за впорядкування стадіону для проведення міні-футболу. Тоді хтось викликав до них правоохоронців. Мешканці впевнені, що це зробив підприємець-забудівник Матла Андрій Михайлович.

Чоловік натомість каже, що “ні сном ні духом” не причетний до цього виклику. Але обурений тим, що в нього, як в офіційного землекористувача, не запитали дозволу на проведення спортивних змагань. Каже, що він не проти таких заходів, але існує чинна процедура і організатори мали б звернутися з проханням про проведення до ПП “Матла”. Також каже, що вимагатиме перевірки компетентних органів щодо правомірності надання міською радою дозволу на проведення змагань.

У міській раді пояснюють, що можуть лише підтримувати дворову спартакіаду, але дозволів на проведення її на некомунальному стадіоні давати не можуть. Начальник Управління сім’ї, молоді та спорту Микола Миколайович Круть каже, що міська рада погодилася підтримати цей захід, але дозвіл від балансоутримувача (в цьому випадку ПП “Матла” – прим.ред.) організатори мали б мати, принаймні усний.

Міська рада підтримала спартакіаду, але місце затверджувати не може

– До нас було направлено лист громадської організації про те, що планується проведення дворової спартакіади і у нас просять певної допомоги та сприяння, – пояснює начальник управління сім’ї, молоді та спорту Тернопільської міської ради Микола Миколайович Круть. – Ми погодили, що забезпечимо охорону громадського порядку і медичний супровід, а також проведемо деякі види змагань. Міська рада підтримує будь-які акції, адже зацікавлена в тому, щоб в місті вирувало життя. Але ми маємо працювати в правовому полі і місця проведення змагань затверджувати не можемо, адже дана ділянка не є в комунальній власності – у неї є землекористувач. Тому в організаторів мало б бути хоча б усне погодження від балансоутримувача земель.

Хтось спеціально загострює конфлікт

Проте підприємець, який отримав ці землі в користування каже, що до нього ніхто не звертався з проханням про дозвіл на проведення змагань.

– Організатори знають, що ці землі належать ПП “Матла” – вони неодноразово бачили відповідні документи. Але до нас навіть не звертаються, – каже директор ПП “Матла” Андрій Матла. – Я вважаю, що це робиться для того, аби нагнітати ситуацію. Треба, щоб правову оцінку даному конфлікту дали компетентні органи. Адже, якщо профільне управління міської ради дало дозвіл на проведення змагань на території, яка не є в комунальній власності, то це конкретне перевищення повноважень посадової особи, яка ставила підпис. Це те ж саме, коли б до когось на подвір’я прийшли люди і не рахувався з думкою власника. Такі речі треба узгоджувати із землекористувачем.

На запитання, чи підтримав би підприємець проведення спортивних змагань на стадіоні, він каже, що на таке можна було би погодитися, але лише згідно чинної процедури – з офіційним зверненням. Андрій Михайович пригадує, що під час зустрічей та круглих столів з ініціативною групою у міській раді, вдавалося вести конструктивний діалог.

Щодо того, чи викликав він міліцію 10 червня на стадіон, каже що ні, і що йому ніхто з працівників нічого не казав про це. Хоча, не виключає варіанту, що це міг зробити і хтось з охоронців.

Черговий ще відпочиває, а офіційно дзвінок аноніма не зареєстрований

В міліції наразі не мають інформації щодо даного виклику, оскільки офіційної рєстрації телефонного дзвінка немає. Відповідно, наразі невідомо, хто дзвонив і викликав міліцію на стадіон, чи дзвонив узагалі і чи виїжджав патруль на місце. Але в прес-службі УМВС обіцяють, що як тільки черговий міліціонер відновить сили після чергування, обов’язково спробують з’ясувати деталі.

Організатори не хочуть сваритися

Як стало відомо “Погляду” в момент виходу публікації, організатори дворової спартакіади, зокрема представник ГО “Майдан” Едуард Бендіна, звернуться до ПП “Матла”, аби офіційно отримати дозвіл на проведення змагань та не загострювати конфлікт навколо даного стадіону.

 Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд”, 097-9-643-843

-1 thoughts on “Через стадіон “Текстерно” знову сваряться тернополяни?

  • 17:36 | 11.06.2014 о 17:36
    Permalink

    Надал там вже все вирішив і всі були задоволені. Знову провокатори щось мутять

  • 23:02 | 11.06.2014 о 23:02
    Permalink

    Цей Матла якесь дурне. Вирішив ще більше проти себе людей налаштувати?

Коментарі вимкнені.