Депутат міської ради Іван Сороколіт про проект «100 кращих тернополян»

Пропонуємо нашим читачам познайомитись ще з одним кандидатом у список “100 кращих тернополян” підприємцем, депутатом міської ради Іваном Сороколітом.

Яка Ваша думка вцілому про громадський проект «100 кращих тернополян»?

Думка дуже позитивна. Майже від початку слідкую за цим проектом. Добре знайомий з організаторами і частиною партнерів. Питання довіри для мене не стояло оскільки точно знаю, що для більшості з них власна репутація є ціннішою за будь-які кон’юнктурні політичні процеси. Це цікавий громадський майданчик для рейтингової оцінки рівнів довіри тернополян до тернополян. Причому, треба віддати належне, дуже добре технологічно реалізований.

Звичайно, результати цього праймерізу не можна вважати повністю об’єктивними. Але, однозначно, такого масового соціологічного опитування та ще й тривалого в часі в Тернополі раніше не проводили.

Вашу кандидатуру було висунуто тернополянами до участі в громадському проекті-праймерізі «100 кращих тернополян». Чи знали Ви про це та чи очікували таку підтримку, адже до фінального голосування допущені лише ті, хто набрав п’ятдесят та більше висунень?

Так, я відразу помітив власне фото на сайті проекту ще в лютому місяці. Зізнаюсь, мені як депутату-мажоритарнику міської ради, було приємно, що хтось запропонував мою кандидатуру. Ну і ще приємніше було, коли я опинився серед тих тернополян, чиї висунення підтримали понад 50 людей. Зважаючи на те, що я не проводив жодної «промоційної кампанії», то хочу вірити, що це, в якійсь мірі, оцінка виборцями моєї депутатської роботи. За результатами ця депутатська діяльність далеко не така результативна як би хотілось, але часу на неї йде досить багато.

Наразі ж, я поінформував максимальне коло знайомих про цей праймеріз і закликав проголосувати за тих, кого вони вважають вартими їх довіри.

Ми намагаємось знайомити читачів з номінантами даного рейтингу і тому пропонуємо Вам трішки розповісти про себе. Який Ваш основний рід занять? Які інші сфери інтересів? Хто Ви за професією?

Навчався в Інституті міжнародного бізнесу та менеджменту Тернопільської академії народного господарства. З студетських років займався підприємництвом, а згодом близько десяти років викладацькою діяльністю на кафедрі менеджменту ТНЕУ. На сьогодні основний рід занять це депутатська діяльність. Я є депутатом міської ради по мажоритарному виборчому окрузі №13, куди входять вулиці Лук’яновича, Бродівська, Збаразька, Текстильна, Фабрична, Лозовецька та трішки проспект Злуки. Депутатська робота хоч і не оплачувана (про що, до речі, більшість виборців не знають), але забирає багато часу та до 70% енергії. Заробляю на життя різнопрофільним підприємництвом, пов’язаним переважно з комп’ютерно-інформаційною сферою та очолюючи комунальне підприємство «Тернопіль Інтеравіа», котре у тому числі опікується централізованою системою відео-спостереження міста http://webcam.te.ua та зонами безкоштовного бездротового (WiFi) доступу до мережі Інтернет в парках міста. Сфера інтересів: IT-технології, політика, економіка.

Яка Ваша думка про ситуацію в країні? Як вважаєте: країні та владі потрібен час на зміни та реформи, чи все ж при ефективному керівництві революція вже мала дати успішні результати?

Важке питання. І коротко на нього відповісти непросто… Скажу непопулярну річ: переконаний, що Україна переживає об’єктивно настільки тяжкі часи, що навіть якщо б нею зараз керували найрозумніші і найчесніші люди планети, то для пересічного українця було б не набагато легше, аніж ми маємо зараз. Якщо провести аналогії з медициною, то зараз Україна переживає надскладну хірургічну операцію на багатьох органах одночасно та ще й з не дуже якісним наркозом. І її результат залежить від правильних діагнозів, професійних хірургів, якісних ліків і, що дуже важливо, сили духу самого хворого. Вірю, що українці переживуть найтяжчі часи та, набиваючи гулі, навчаться обирати собі правильних хірургів-професіоналів.

Що думаєте про поточний стан справ у Тернополі? Якщо варто щось змінювати, то що саме?

Тернопіль не може бути відірваний від країни і розвиватись повністю автономно. Тому загальна ситуація в Україні відбивається і на нашому місті. Будь які результати можна оцінювати у відносному та абсолютному вимірнику. Якщо порівнювати Тернопіль з іншими обласними центрами, то ми, гадаю, точно не пасемо задніх. В абсолютних показниках межі бажань розвиватись, звичайно, немає. Мені, як і більшості тернополян, хотілось би значно ліпшого стану справ. Є проблеми, тягар відповідальності за котрі лежить у тому числі і на мені як депутату.

Що варто змінювати? Переконаний, що ключ до розвитку – це самоорганізація громадян та готовність людей брати на себе відповідальність. Сильні самоврядні громади самі здатні досягати бажаних результатів, а не надіятись, що «хтось» це зробить за них.

Можливо, і ось цей проект «100 кращих тернополян», у якійсь мірі, це тренувальний майданчик для громадян самим шукати тих, кому вони довіряють, а не чекати, що хтось подасть на тарілочці готову взірцеву еліту.

Якби мали можливість звернутися до більшості тернополян, що б їм побажали чи запропонували?

Знову вимушений озвучити непопулярні речі… Варто пам’ятати, що владу й політиків не приносять інопланетяни. Ми самі їх обираємо. Влада та політика – це віддзеркалення стану суспільства. Частині суспільства не хотілось би це визнавати, але в світі немає країн де є нечесний народ і є чесна влада чи, навпаки – чесний народ і нечесна влада.

Побажаю тернополянам здоров’я, сил, розуму та бажання побудувати такий двір, таку вулицю, таке місто, таку країну, які вони забажають. Переконаний, що ми це можемо і зробимо!

Підтримати Івана можна ТУТ

Коментарі вимкнені.