Діти із Донецької області святкували Різдво на Гусятинщині

В рамках акції «Схід і Захід разом» відсвяткувати Різдво до нас приїхали 28 школярів та 4 керівники. І перші дні перебування в нашому краї Дітей поселили у Гримайлівській санаторній школі-інтернаті, де директор Осідак В.Г. та колектив працівників оточили їх теплом та турботою.
Голова районної державної адміністрації В.Батіг тримав на особистому контролі питання щодо перебування дітей з Донецької області в нашому районі. У зв’язку з цим він провів низку зустрічей та нарад.
У перший день перебування на Тернопільщині для цих діток з Донеччини співробітниками заповідника «Медобори» було проведено майстер-клас з плетіння дідухів та майстер – клас із виготовлення солом’яних павуків. Крім того дітей ознайомлено із традиціями святкування Різдва у нашому регіоні, організовано екскурсію у музеї природи заповідника та подаровано кожному інформаційні буклети..
Із історико-архітектурними пам’ятками Гусятинщини та цікаву і змістовну екскурсію проводив для них вчитель географії Гусятинської загальноосвітньої школи, екскурсовод, краєзнавець Михайло Ковальчук.
Також в залі засідань райдержадміністрації зустрів та привітав на Гусятинській землі гостей зі Сходу нашої держави голова райдержадміністрації Віталій Батіг. Він зазначив, що діти, перебуваючи у різдвяний час у наших сім’ях, зможуть долучитися до культурних цінностей та обрядів, які притаманні нашому краю. Він також розповів про традиції Святої Вечері у їхній родині. Очільник району вручив діткам солодкі подарунки.
Також В.Батіг висловив вдячність працівникам відділу освіти райдержадміністрації, які взяли на себе відповідальність з організації перебування дітей зі Сходу України. В знак вдячності голова райдержадміністрації отримав від гостей із Східної України прапор міста Дружківка, серед присутніх гостей з цього міста було 10 дітей.

У м. Копичинці донецькі гості відвідали обласний музей театрального мистецтва, побачили різдвяну атрибутику, дізнались про діяльність місцевих театральних колективів. Директор музею Савка Р.М. продемонструвала дітям макет різдвяної шопки, костюми колядників, розповіла про традиції святкування Різдва. Радо зустріли гостей голова міста Копичинці Лосик П.В., за сприянням якого для них організовано обід. Директор НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» м. Копичинці Білик О.І., учні та випускники школи, педагоги і батьківська громада, місцеві священики повернули присутніх в історичне минуле нашого краю, запросивши на театралізоване дійство «Свята вечеря у криївці» та на лялькову виставу «Різдвяний вертеп». Гості разом із учнями розучували українські колядки. У залі панував святковий настрій та лунала різдвяна коляда.
6-7 січня 2016 року учні із Донеччини святкували Різдво Христове у родинах міста Хоростків, сіл Клювинці та Увисла. Діти побували на святковій літургії у церквах даних населених пунктів, разом із нашими школярами були учасниками вертепних дійств, ходили колядувати.

8 січня гості із Донецької області побували на екскурсії у Збаразькому замку та Почаївській Лаврі. У Почаївській Лаврі їх гостинно зустрічали представники Кременецької райдержадміністрації та духовенства Лаври. З благословення настоятеля Лаври дітей безкоштовно погодували у трапезній та вручили подарунки. Потім провели для них незабутню екскурсію центром православ’я Тернопільщини – Почаївською Лаврою. Увечері діти повернулися на Гусятинщину.

9 січня школярі зустрілися з головою Тернопільської обласної державної адміністрації Степаном Барною. Діти показали під час зустрічі з керівником області, чого їх навчили у наших сім’ях. Після виконання колядок вони отримали солодощі та пам’ятні подарунки. У цей день гості відвідали цікаві місця Тернополя, розважалися у торговельному комплексі «Подоляни». Сповнені незабутніх вражень школярі із Донеччини повернулися додому.

Коментарі вимкнені.