До уваги тернополян: до яких лікарів можна звернутися без електронного направлення

Без направлення українці можуть звертатися, в першу чергу, до лікарів первинної медичної допомоги – педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів. В умовах війни наявність декларації для внутрішньо переміщених осіб також не є обов’язковою. Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації.

‼Саме лікарі первинної ланки приймають рішення про залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію тощо, якщо стан пацієнта цього вимагає.
На прийом до вузькоспеціалізованого фахівця лікар ПМД має сформувати електронне направлення. Проте, у зв’язку із війною, в зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях діють і паперові направлення до лікарів.
Також є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму. Так, направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців:
📌гінеколога, у тому числі дитячого,
📌психіатра,
📌нарколога,
📌стоматолога (планова допомога для дітей та ургентна для дітей і дорослих),
📌фтизіатра,
📌лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

Про те, хто може виписувати направлення, який строк його дії та яку інформацію воно має містити, детальніше у нашому матеріалі за посиланням https://bit.ly/3d6D4ym

Коментарі вимкнені.