ФК “Тернопіль” може стати фарм-клубом “Ниви”

Керівництво ФК “Нива” на сезон-2012/13 поставило перед тренерами та футболістами амбітне завдання увійти до Першої ліги, при цьому здобути всі перемоги на фінальній стадії чемпіонату.

Про ситуацію в команді і клубі загалом розповів президент ФК “Нива” Автанділ Мдінарадзе.

– Пане президенте, чи правда, що команді поставлено завдання поборотися за перше місце у Другій лізі, яке гарантує пряму путівку до Першої ліги?

– Перед тренерами і футболістами “Ниви” ми ставили завдання здобути перемоги у всіх матчах фінальної стадії. За таких умов у “Ниви” з’явиться реальний шанс наздогнати “Десну” з Чернігова, а значить – поборотися за перше місце в групі, щоб уникнути лотереї перехідних матчів.

– Вже у другому весняному поєдинку стало зрозуміло, що завдання команда не виконає. На Вашу думку, в чому причина того, що “Нива” не зуміла переграти “Славутич”?

– Тернопільські футболісти у певних моментах загравалися, грали занадто технічно, намагались ледь не занести м’яча у ворота. Це зі сторони виглядало красиво, але хотілося при тому, щоб був результат. Ну і, звичайно, треба взяти до уваги стан футбольного газону. Оскільки “Нива” – команда технічна, відповідно її гравцям потрібне було хороше футбольне поле. Не дивлячись на всі наші титанічні зусилля, привести його до більш-менш прийнятного стану, на жаль, так і не вдалося…

– Чи могла не досить упевнена гра команди статися через непевну фінансову ситуацію в клубі?

– Ситуація у нас стабільна. Заборгованості перед командою немає. По приїзді футболістів з короткотермінового збору з Мукачевого клуб виплатив гравцям заробітну плату за березень і преміальні за матч в Овідіополі. Сказати, що нам це дається легко, я не можу. Приходиться докладати великих зусиль, аби зберегти цю стабільність, але ми люди відповідальні.

– “Нива” практично три місяці була поза Тернополем. Постійні переїзди в теплі краї не могли не відбитися на клубному бюджеті…

– Погода цьогоріч принесла нам багато неприємних сюрпризів, і тому ми не могли інакше поступити, змушені були організувати стільки зборів у тому ж Криму. Не хочу деталізувати цифри, але, повірте мені, сума, яку ми планували витратити на зимово-весняні збори, виросла практично втричі.

– Наскільки серйозною є допомога ФК “Нива” нашого земляка Дмитра Фірташа і його банку “Надра”?

– Допомога дуже серйозна, хоча я хочу зазначити, що ці кошти – це не манна небесна, яка на нас падає, бо такі ми хороші. Ми співпрацюємо з банком “Надра”, підписано меморандум. Тобто у нас є свої зобов’язання, які ми виконуємо, у них – свої. Хоча можу відверто сказати, що цих грошей недостатньо, щоб клуб безбідно існував. ФК “Нива” залучає, окрім грошей банку, ще дуже багато коштів з інших джерел.

– На початку 2013 року в одному із всеукраїнських видань повідомлялося, що президентом ФК “Ниви” є Степан Рубай, хоча Степан Богданович вже майже три роки не займається її фінансуванням.

– Всі юридичні процедури вже завершено. На сьогодні я є легітимним президентом ФК “Нива”! Разом з тим, є акціонери клубу – як фізичні, так і юридичні особи, які своїми частками фінансово допомагають команді.

– Наскільки клубна інфраструктура відповідає рівню команди?

– У цьому плані робиться дуже багато. За вибудуваною інфраструктурою”Нива” пішла уже дуже далеко. У нас підібрана земельна ділянка неподалік Тернополя у дуже красивому місці, де ми плануємо збудувати заміську тренувальну базу.

Більше того, вже є проект, згідно з яким вона має будуватися. Чому ми так вчинили? Бо всі варіанти щодо оренди і ремонту невласної бази для нас не прийнятні. По-перше, запропоновані варіанти потребують величезних капіталовкладень. По-друге, ми усвідомлюємо, що це тільки оренда, і рано чи пізно нас звідти можуть попросити. По-третє, там відсутні вільні землі для облаштування необхідної кількості футбольних полів, потрібних професійному футбольному клубу.

Відтак ми вирішили, що потрібно будувати власну базу. У планах – перетворити її на справжнє спортивне містечко, де з часом можна створити футбольну академію, яка виховуватиме власних гравців для “Ниви”.

– В одному з інтерв’ю Ви обмовились, що у ФК “Нива” склалися хороші стосунки з ФК “Тернопіль” та його почесним президентом Сергієм Надалом…

– Більше того, якщо нам все з задуманого на цей сезон вдасться зробити (“Ниві” – вийти у Першу лігу, а ФК “Тернопіль” – залишитись у Другій), у нас є багато варіантів, як далі розвиватиметься ситуація. У тому числі ФК “Тернопіль” може стати і фарм-клубом “Ниви” або просто клубом, з яким у нас будуть партнерські стосунки.

Мати команду в Другій лізі і виховувати власних гравців, щоб згодом той чи інший футболіст мав змогу рости через “Ниву” – це доволі позитивна ситуація.

– Якщо дивитися на той склад, який нині є в “Ниві”, і на задачі, поставлені перед футболістами, на яку кількість вболівальників команда заслуговує?

– На мою думку, менше як 5 тисяч глядачів на гру не повинно приходити. І це має бути постійний показник. А на принципові матчі, ігри з лідерами та на кубкові поєдинки з представниками Прем’єр-ліги мають приходити по 10-12 тисяч глядачів.

 Галичина Спортивна

 

Коментарі вимкнені.