Фонд Тернопільської обласної бібліотеки поповнено книгами з шрифтом Брайля

Фото з відкритих джерел.
Фото з відкритих джерел.

Як повідомляють у книгозбірні, фонд відділу міського абонементу комунальної установи обласної ради «Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека» поповнився книжками з шрифтом Брайля, тобто для людей із вадами зору.

Зокрема, надійшли книги Івана Франка  «Захар Беркут»,  Катерини  Штанко «Дракони, вперед!» та Оксани Кротюк «Чап-чалапу, гусоньки!», а також Біблія або Книги Святого Письма Старого й Нового Заповіту.

Видання надійшли в рамках соціально-освітнього проекту «Книга Брайлем» за фінансової підтримки благодійної організації «Фонд родини Нечитайло».

Шрифт Бра́йля — рельєфно-крапковий шрифт для написання і читання людьми, що не бачать, розроблений французом Луїсом Брайлем. В основі шрифту лежить комбінація шести крапок. Брайль використав порядок букв латинського алфавіту. Для позначення перших букв алфавіту використовують верхні й середні крапки шести крапок. Для позначення наступних букв додається нижня крапка ліворуч, потім ліворуч і праворуч, потім праворуч. Цими ж знаками позначаються і букви українського алфавіту з додаванням спеціальних знаків. Різні комбінації шести крапок дають можливість позначати також цифри, розділові знаки, математичні, хімічні й нотні знаки.

Коментарі вимкнені.