У Тернополі мистецький проект об’єднав жінок

У Тернополі відбулася фотосесія у вишиванках до Великодня. Окрім строїв, вишитих хрестиком, чимало було борщівських і сучасних із приватних колекцій. Більше, ніж 20 жінок з Тернопільщини, і не тільки, адже були й зі Львова і Хмельницького, фотографувалися у вишиваних сорочках, плахтах, намітках, корсетах, коралях, віночках, які їм представили народні майстрині. Окремі учасниці на зйомки прихопили родинні сорочки від своїх бабусь і прабабусь.

Мистецький проект об’єднав жінок. “Не важливо хто ти за професію, бо якщо кохаєшся у вишиванках, тоді розумієш справжнє народне багатство”- переконують учасниці. Організаторка заходу Лариса Овчарук влаштовує такий захід другий рік поспіль. Розповідає, що минулого року такі фотосесії проводили не лише в Тернополі, а й у Львові і Києві.

– Наразі, найближчої неділі 13 квітня 2019 року будемо проводити повторно, адже є багато жінок, які хочуть стати учасницею фотосесії у вишиванках. Тим більше, дуже важливо заявити і навіть переконати весь світ, що українська вишивка може бути модною, осучасненою і креативною. Наші жінки такі красиві, і ми повинні пропагувати наше – те, що є кодом української нації. Крім того, захід має першочергову мету: відродити давню українську традицію одягати на свята свої найкращі вишиванки, – зазначає пані Лариса, і додає: -Також запрошуємо до участі приватних колекціонерів автентичних строїв, майстринь з вишиванками, коралями, віночками візажистів, перукарів, фотографів.

Зауважу, такі заходи проводяться за підтримки і участі майстринь “Школи борщівської народної сорочки”, організованої у “файному” більше, ніж 2 роки тому.

А ще тернопільські майстрині кажуть: покажи мені свою вишиванку, і я скажу тобі хто ти.

Тим, хто цікавиться даним проектом звертатись за посиланням:  https://www.facebook.com/groups/5607904943073

Наталія Назар

Коментарі вимкнені.