Головний тренер “Ниви” Василь Малик: “Запрошуватимемо новачків, які зможуть якісно нас підсилити”

Головний тренер “Ниви” проанонсував старт початку тренувальних зборів, що запланований на 30 січня.

— З огляду на те, що початок чемпіонату перенесли на тиждень вперед, ми свою підготовку рівно на тиждень теж змістили. Але у самому графіку підготовки нічого міняти не будемо.

— На що тренерський штаб буде робити акцент під час першого збору?

— Оскільки відпустка у футболістів тривала більш ніж 2,5 місяці, то спочатку будемо працювати над об’ємом, а потім приступимо до планової роботи, а саме загальна витривалість, швидкісно-силова робота, координація і, зрозуміло, техніко-тактичні дії. Сподіваємося, що погода і умови дозволять нам виконати все заплановане.

— Скільки гравців плануєте запросити на перший збір?

— Роботи по комплектації дуже багато. Будемо переглядати новачків, адже команді необхідно підсилюватися. Однозначно не можу сказати, що буде 10 чи 12 новачків. Але старатимемось випадкових людей не брати. Запрошуватимемо новачків, які зможуть якісно нас підсилити.

— Наразі у команді залишилось 12 гравців. Скільки виконавців повинно бути у команді перед стартом чемпіонату?

— Це питання ми обговорювали із керівнцтвом клубу. Звичайно, хотіли б щоб на кожну позицію було по два гравці.

— Скільки контрольних матчів запланували?

— На кожному зборі намагатимемось зіграти хоча б 3-4 гри. На першому зборі ці ігри будуть більш інформативними. Адже нам потрібно познайомитися з командою, мати інформацію про кожного гравця. Тому ці перші ігри дуже потрібні. Але уже з першої гри будемо певні тактичні вимоги хлопцям пред’являти. Вважаю, що кожен спаринг буде важливим. Чи це матчі з командами обласного рівня, як на Меморіалі Юста, чи професійні клуби, як “Рух”. Маємо домовленість зіграти контрольну гру проти дубля ФК “Львів”, що попередньо запланована на 13 лютого.

— Ваша попередня команда “Калуш” вирізнялася агресивним футболом у атаці, команда використовувала фланги, швидкість, а гравці не боялися йти у обіграш. Такий футбол, як відомо, подобається тернопільським уболівальникам. Чи плануєте такий стиль прививати своїм підопічним у “Ниві”?

— Думаю, що так, адже такий футбол приносив мені результат у “Скалі” та “Калуші”. Ми не будемо відходити від власних тактичних напрацювань. Але зауважу, що у плані агресії “Нива” у матчах проти “Калуша” нічим не поступалася. Команда мені теж сподобалася, а особливо бійцівські якості та налаштування на гру.

— Переважна більшість гравців “Ниви” — молодь. Особисто вам довподоби працювати саме з молодими футболістами?

— Однозначно. Я неодноразово говорив, що мій принцип роботи — довіряти молодим, допомагати їм і результат обов’язково прийде. Моє бачення, що у командах Другої ліги повинні грати молоді місцеві футболісти. Для них це такзваний трамплін. До речі, один із моїх вихованців у “Скалі” Валерій Бондаренко вчора підписав контракт із донецьким “Шахтарем”. Власне він пройшов хорошу школу у Другій лізі. І це яскравий приклад, що з команди Другої ліги можна дуже швидко потрапити навіть у Лігу Чемпіонів.

Прес-служба футбольного клубу “Нива”

Коментарі вимкнені.