Глибокі роздуми можуть зашкодити тернополянам

Якщо болить шлунок, серце чи печінка, не обов’язково одразу бігти до лікарів. Вилікуватись можна й самостійно. Але спершу треба знайти причину. А причина всюди одна – надмірні емоції, вважають експерти.

Надмірна радість піднімає тиск

–Як тільки людину щось заболить, вона починає шукати вихід у ліках, – каже тернопільський лікар Ніна Ліхнякевич. – Але насправді причину треба шукати в середині себе. Ми самі провокуємо свої хвороби через свої злість, страх, роздуми і навіть радість.

За словами пані Ліхнякевич, для організму шкідливі не тільки негативні емоції. Інколи може зашкодити й радість, якщо вона дуже надмірна.

– Наше серце – це вогонь, – розповідає вона. – А радість – це тепло. Вона зігріває організм. Проте тим самим підсилює діяльність серця, тому в людини може підніматися тиск і пришвидшуватися серцебиття.

А от шкода негативних емоцій для організму людини значно більша.

– Навіть якщо ми не усвідомлюємо, що робимо щось не так, то підсвідомо організм все відчуває, – додає пані Ліхнякевич. – Наші дії завжди супроводжуються емоційним напруженням. І всі ці емоції залишаються у нашому тілі. Згодом вони провокують хвороби. Людина звертається за допомогою до медиків. Але, якщо цей дискомфорт є наслідком негативних емоцій, то його неможливо усунути медикаментозним шляхом. Тут потрібний інший підхід до лікування. Перш за все, ми повинні зрозуміти, яка емоція призвела до хвороби, і випустити її зі свого тіла.

Глибокі роздуми руйнують шлунок

Так, кожна негативна емоція має вплив на конкретний орган людини, вважає лікар. Страх руйнує кістки, сечовий міхур та загалом сечогінну систему. Сильний гнів руйнує печінку. Також від гніву можуть утворюватися камені в нирках. А от надмірний сум дуже негативно впливає на легені. Надзвичайно небезпечними для здоров’я людини є переживання та напруження.

– Всі образи, розчарування, глибокі роздуми прямим чином позначаються на діяльності шлунка, селезінки та підшлункової, – каже вона. – Тому треба вчитися контролювати свої емоції. В житті, звичайно ж, буває всіляке. Кожна людина хоче кохати і бути коханою. Але трапляється, наприклад, таке, що партнери розлучаються. У цій ситуації одна людина залишається вдячною за ті почуття, які були, і сприймає все з позитивної сторони. Інша ж розчаровується, впадає в депресію, у неї з’являються біль і агресія. В такому випадку в неї обов’язково виникнуть і проблеми зі здоров’ям. Викидайте зі своєї душі всякий негатив. А якщо почуваєте погано, то змусьте себе транспортувати свій депресивний стан в якусь активну позитивну діяльність. Займіться чимось корисним і приємним замість того, щоб засмічувати свою душу ненавистю, злістю та безпідставними надмірними переживаннями. Але також пам’ятайте, що й радість має мати міру.

Місто

Коментарі вимкнені.