Діти воюють в АТО, а їх батьків хочуть позбавити роботи і викинути на вулицю, – чому у мирному Тернополі не має порядку (фото)

Кілька десятків підприємців прийшли під стіни «білого дому» з плакатами шукати справедливості. Люди просять обласну владу звернути увагу на реконструкцію ринку «Аляска». Кажуть, мають інформацію,  що на його територію планують спорудити торгівельний комплекс та багатоповерхівку.

Покращення по-тернопільськи

Ситуація загострюється й тим, що термін дії їхніх договорів оренди завершується вже 1 жовтня. А що буде далі – наразі невідомо. Люди, які працюють на вказаному ринку вже десятки років, а також сотні пересічних тернополян категорично проти його забудови. Зібрано близько тисячі підписів жителів прилеглих будинків та мікрорайонів, які цілком задоволені вартістю, асортиментом й обслуговуванням на ринку «Аляска». Підприємці та покупці не потребують жодного покращення.  Натомість у запланованому торгівельному центрі вже не буде настільки доступних цін для громадян із невеликим рівнем доходів, стверджують підприємці. Не зможуть тут продавати сир, молоко та іншу продукцію бабусі із сіл. У міській раді підприємців не захотіли слухати, тож люди прийшли шукати справедливості до голови ОДА.

Близько сотні людей – на вулицю без роботи

 В руках людей плакати «Надал, забери руки від ринку», «Ворко, не «покращуй» наші умови без нашого прохання»», «Ми проти буд-яких реконструкцій», «Мажорів в АТО»… і т.д

Підприємці розповідають, торгують на ринку більше 20 років, облаштували собі місця, справно платять податки, користуються попитом серед мешканців доколишніх будинків. Аже тут дізналися, що планується реконструкція.

– Договори оренди у нас до 30 вересня, – каже підприємец Борис Мандрига. –  Тож далі ми не знаємо, що робити. Серед торгівців сіється паніка, нам не кажуть, що буде далі. На ринку з’явилися якісь люди, які роздавали візитки з контактами евакуатора для вивезення кіосків. Куди не звернемося, усюди нас ігнорують. В директора та декількох осіб є приватне приміщення бару, молочного та м’ясного павільйону. Але реконструкція передбачає те, що в площі воно збільшиться у десять разів. Тобто це буде велика будівля на п’ять поверхів. Це все відбудеться і за рахунок торгових рядів чи місць, де ми працюємо. Крім того, будова ж передбачає і місце для заїзду і місце для вивантажування та складання і ділянка для техніки. Це, переконують люди, не єдина загроза. Також в межах нашого ринку запланована будова багатоповерхівки, де перший поверх — під комерцію, решта під житло. Це все зі збереженням статусу ринку. Тобто формально то буде ринок, а на ділі зовсім інше. Від того проблема і нам, підприємцям, бо частина втратить місце, а частина перейде в нові будівлі де значно дорожча вартість оренди торгових площ, і бюджет міста втратить, і покупці, бо ціни будуть вищими.

На ринку працює близько сотні людей. Що з ними буде завтра – не відомо.

–         Торгівельних центрів у нас багато, а от соціальних ринків не вистачає, – каже Наталя Шоломійчук, голова профспілки Тернопільського міського центрального ринку . –  Людям потрібне місце, де б вони могли б продавати свою продукцію, а тернополяни могли її купувати. Тож навіщо руйнувати існуючий ринок, змушувати людей шукати нови місце роботи…Чому міська влада так ставиться до малого бізнесу, а якому тримається наша економіка, не зрозуміло.

– Наші діти воюють в АТО не за те, щоб їх батьків позбавляли роботи і викидали на вулицю, – додає підприємец Олег. – Це – не справедливо. Мій син зараз у зоні АТО. А ми тут у.

Протестувальники нарікають, що у міській раді їх ігнорують. Вони записалися на прийом до міського голови, але їм сказали, що голови немає. Згодом у ЗМІ  з’явилася інформація, що це політичні ігри, а підприємців підбурюють громадські активісти.

– Все це не відповідає дійсності, – кажуть люди. –  Ми не займаємося політикою, а  лишень хочемо чесно працювати. Боїмося, що перед зимою залишимося без роботи і засобів для існування.

Обіцяють прокурорську перевірку

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна поспілкувався з підприємцями ринку «Аляска» і відразу ж зателефонував до прокурора області та звернувся до нього з особистим проханням провести детальне вивчення та належну перевірку даної ситуації. Днем раніше на ім’я обласного прокурора було направлене й відповідне письмове звернення. Голова Тернопільської ОДА взяв цю ситуацію під особистий контроль.

Натомість міська рада на своєму сайті вкорте розмістила повідомлення, що на звернення ТОВ «Тернопільський міський ринок ЛТД», який розташований на бульварі Куліша, вона надала містобудівні умови і обмеження на реконструкцію існуючих приміщень та облаштування торгових рядів. Відповідно існуючі приміщення лише осучаснять для покращення умов для підприємців та покупців. У мерії запевняють, що не надавали жодних дозволів на зведення багатоповерхівки на території цього ринку, призначення ринку, як і його подальша діяльність на цій ділянці залишається незмінною.

На сайті міськради йдеться, що згідно Генерального плану м. Тернополя та запропонованих змін до містобудівної документації дана земельна ділянка належить до земель громадської забудови. Відповідно на цій території можуть знаходитись лише існуючі торгово-адміністративно-побутові будівлі. Будівництво житла на даній земельній ділянці не можливе.

Сподіваємось, крапку у цій справі поставить перевірка, а люди зможуть і надалі працювати і не залишаться у такий непростий час на вулиці без роботи і засобів для існування.

 

Коментарі вимкнені.