Про заступника тернопільського мера Сергія Надала говорили на сесії Верховної Ради (відео)

Володимир Камінський

Депутатам Верховної Ради продемонтрували відео про суд над заступником мера Тернополя, якого відпустили на волю після сплати штрафу в 10 разів меншого, ніж отриманий ним хабар.

«Всі пам’ятають, як у травні за отримання хабаря у сумі 217 тис. грн. затримали заступника міського голови м. Тернополя Камінського. Проте, хочу звернути увагу на те, що відбулось потім», – заявив з трибуни парламенту народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.

Депутат повідомив, що після затримання суд виніс рішення відпустити підозрюваного під заставу в розмірі 97 тис. грн., яку він звичайно сплатив і вийшов.

«Далі МВС, розслідуючи справу, кваліфікує її за ст. 368 п.3 ККУ (одержання хабара в особливо великому розмірі службовою особою), і передало її в ГПУ. Вже в Генпрокуратурі перекваліфікували данний злочин на більш мягшу ст. 369 п.2 ККУ – отримання хабаря з метою отримання впливу, яка карається штрафом», – зазначив нардеп.

У результаті, прокуратура укладає з порушником «мирову» угоду – про стягнення частини отриманого хабаря, як штрафу, у сумі 27 тис. грн.

«Такі дії ГПУ і суду – це верх цинізму, і черговий доказ кришування хабарників з боку прокуратури, та відсутності правосуддя у судах. Цей приклад у Тернополі доводить необхідність очищення ГПУ починаючи з керівництва, тому закликаю колег – поставити свої підписи під постановою про недовіру Генпрокурору Шокіну», – наголосив Пастух.

Коментарі вимкнені.