Заставного з Надалом об’єднала спільна ціль

Нещодавно «Погляду» стало відомо, що у Тернополі влада планує грандіозні та сміливі реформи в сфері енергетики. Інвестиційна фірма М. за сприяння міської ради виграла величезний тендер НАТО на суму кількох сотень мільйонів доларів на забезпечення енергетичних потреб регіону. Гроші цільові, відповідно їх потрібно витратити виключно за призначенням. 1 квітня відбулась робоча нарада міської влади, на якій довго сперечались, як розподілити дані кошти. Колишній міський голова Р.Заставний згадав свої невиконанї обіцянки – побудувати ГЕС на Тернопільському ставі, побудувати вже меншу ГЕС в гідропарку. Діючий міський голова С. Надал також давав різні пропозиції по підігріву тротуарів, але зійшлись лише на одному – побудувати невеличку атомну електростанцію у гідропарку. Нагадаємо, що не так давно повернулася з Японії робоча група у складі з заступника міського голови В.Камінського та відомих тернопільських вчених. Японці в рамках власних інвестиційних програм готові поділитись технологіями, досвідом та підтримкою. «Погляд» вирішив зробити власне журналістське дослідження цих радикальних неминучих змін.

«Погляду» вдалось потрапити на аудієнцію до пана Надала та отримати ексклюзивне цінне інтерв’ю, за що йому безмежно вдячні:

– Пане Сергію, таке тихеньке і затишне місто, яке звикло до спокою та виваженості тепер має шанси стати енергетичним гігантом західної України. Які ви бачите у цьому перспективи та недоліки?

– Хочу подякувати «Погляду» за можливість поширення даної інформації, бо в досить скорому часі кожного мешканця Тернополя очікують зміни. Я переконаний, що зміни будуть лише в кращу сторону. Є досить багато аспектів в цьому проекті, я почну з позитивного. Енергетична незалежність – місто та область буде мати електроенергію за копійки, а малозабезпечені та соціально незахищені, репресовані, а також воїни ОУН-УПА будуть отримувати світло безкоштовно. АЕС розрахована на потужність, якої буде забагато для області. А це означає, що кожен мешканець буде зобов’язаний використовувати не менше 1000 кіловат в місяць. Від експлуатації АЕС буде багато переробленої гарячої води, яку ми в першу чергу направимо в підігрів тротуарів навколишніх парків і вулиць та системи центрального опалення. Зимою будемо мати дешеве тепло в квартирах і сухі тротуари, але влітку опалення вимикатись не буде, тому мешканців попросимо завчасно закупити потужні кондиціонери. Будуть реалізовані колектори гарячої води по всій області, до яких мешканці зможуть безкоштовно під’єднуватись та підігрівати свої грядки через спеціальні радіатори, які потрібно буде закупити. Зараз розробляється аграрна програма, яка передбачає забезпечення сіл спеціальними утепленими хлівами. Достатньо курці знести яйце на теплу землю і з нього, дякуючи радіаційному фону, за досить швидкий час вилізе курча. Проект розроблявся давно, тому нам дуже шкода, що наш конкурент вже не є головним акціонером птахофабрики, але нічого, хай нові власники пристосовуються до інновацій та нанотехнологій!

– А як же екологія?

– Це трішки болюче питання, але у нас немає вибору, гроші потрібно кудись потратити. Ми пережили Чорнобиль, зараз і японці майже пережили свої проблеми. Правдивого  українця не просто здолати мирним атомом! Але ми дбаємо про своїх мешканців, адже українці повинні допомагати українцям! У парках міста буде заборонено гуляти жінкам з дітьми, але ми для цього відвели спеціальну земельну ділянку в районі с. Кутківці, над нею буде збудовано залізо-бетонний саркофаг. Також збудуємо ще кілька майданчиків в 30-ти кілометровій зоні, біля Збаража, Теребовлі, Підволочиська, Козови. Окрім саркофагів будемо будувати великі підземні криївки, де зможемо поєднувати корисне з приємним – вигулювати дітей та здійснювати справжнє українське патріотичне виховання!

– А  що буде з нашим ставом? Його використають в промислових цілях?

– Все буде чудово! Наші відомі тернопільські вчені мають багато хороших розробок в напрямку фільтрування води. Озеро буде не тільки чисте, а і тепле! Ми весь рік зможемо приймати туристів, збудуємо кілька пляжів, готелів, розважальних комплексів, інвестори вже стоять в черзі, але на все свій час. Ми нещодавно повернулись з Грузії, вели переговори по співпраці, грузини готові розвивати Тернопіль. Вони запропонували чудовий проект – атомний «хоспіс», аналогів якого немає на земній кулі. На самій АЕС буде приміщення для фахівців, там розмістимо дороге обладнання, яке дозволяє опромінювати альфа, бета і гама частинками мозок, чим викликати чудові передсмертні емоції. Будуть розроблені різні абонементи: смерть уві сні, смерть в неповторних емоціях і радості, смерть з почуттям вини за несплачені податки, смерть з ефектом удару ногою в пах. Ми вже запропонували роздачу східним сусідам безкоштовних абонементів, суттєві знижки та партнерські програми.

– І останнє питання до вас – наскільки швидко місто приступить до будівництва, та коли планується здача проекту?

– Ми працюємо по 16 годин в день щоб швидше все реалізувати. 8 квітня відбудеться сесія міської ради, на якій вже буде прийнято рішення про розробку технічної документації, проведення будівельних тендерів та інші робочі моменти. Проект буде зданий вже через рік!

«Погляд» також зміг зустрітись з міським головою минулої каденції Р. Заставним.

– Пане Романе, ви наче знаходитесь в опозиції до діючої влади, а зараз так енергійно взялись співпрацювати з нею.

– Ви знаєте, я на останніх виборчих перегонах нічого не обіцяв. Я маю гіркий досвід невиконаної обіцянки збудувати міні-ГЕС, незважаючи, що за 4 роки керівництва вдалось багато чого зробити, щоб підготуватись до такого важливого будівництва. Тому дізнавшись, що це може стати реальністю, я, безумовно, надаватиму свої пропозиції.

– В чому вони полягають?

– Перш за все нам треба визначитися з місцем розташування атомної електростанції. Адже ви знаєте, що в такій енергетиці достатньо дуже малої зарядженої частини, щоб вона могла дати величезний енергетичний ефект. Тому зараз влада пропонує декілька варіантів встановлення АЕС: на дамбі ставу біля маяка, замість водяних млинів в парку Топільче, замість фонтану між готелем «Тернопіль» та замком і нарешті замість джерела біля співочого поля, де зараз незаконно збудована капличка. В усіх цих місцях є протічна вода і я наполягатиму, щоб ми обов’язково спитали думки тернополян, поки вони ще можуть думати.

– Ви особисто до якого варіанту схиляєтесь, адже, як щойно згадували, маєте певні напрацювання…

– Все залежить від того, де влада запланувала підігрівати тротуари. Адже відомо, що вода, яка охолоджуватиме реактор, не зможе постійно бути гарячою. Кожне з запропонованих місць має свої переваги і зможе охопити великі території нашого міста. Я би зосередився на парку Національного відродження. Ми би і парк підігріли, розробили би проект ботанічного саду, зробили би новий зоокуток з екзотичними африканськими тваринами і крім цього – вирішили б проблему незаконної забудови сектантами парку.

«Погляду» також цікаво було поспілкуватись ще з одною опозицією до влади. Це пан П. Гоч, представник «Партії Регіонів».

– Пане Петре, прокоментуйте, будь ласка, ситуацію в місті…

– Дякую! Безперечно це жахливо! Ніхто нікого не питав, тишком-нишком знайшли великі гроші, ні з ким не поділилися  і хочуть засмітити моє рідне місто не тільки сміттям, а радіацією. Наша команда вже залучила відомих тернопільських сейсмологів до дослідження, і висновки її дуже не втішні! Якраз посередині озера проходить міні-злам земної кори, яка не є стабільною. Експерти заявили, що якщо одночасно кількасот машин в місті заїжджають в ями на дорогах – провокується явище резонансу, це як солдати йдуть в ногу через міст, то міст може обвалитись. Отож, якщо дороги не будуть відремонтовані, явище резонансу розхитає тектонічні плити, а якщо це все співпаде з невеличким землетрусом, то на тернопільському озері може бути цунамі, яке, на превеликий жаль, не зруйнує владні вілли в с.Петриках та Великих Гаях, а нашкодить маленькому українцю! Безперечно, наша фракція 8 квітня буде голосувати проти цих всіх незаконних дій влади!

– Пане Петре, а як ви оцінюєте кваліфікацію фахівців, які зараз займаються проектуванням АЕС?

– Дуже цікаве питання. Я їх всіх знаю і знаю чим та як вони займались. Колись ще при СРСР ці всі відомі тернопільські вчені працювали в таємній лабораторії, котра розміщена в підвалах міської лікарні №2 та онкодиспансера. Ці люди розробляли психотропну зброю, яку випробовували на пересічних тернополянах. В цих лабораторіях було успішно запущено термоядерний реактор, який зараз влада хоче поставити біля озера. А те, що кажуть про японські технології – повна брехня!

– Розкажіть будь-ласка про ці експерименти детальніше, пане Петре…

– З превеликим задоволенням! Безперечно, цього приховувати не можна! Так от, під час чергового експерименту випадково сталась техногенна катастрофа. В одній з підвальних лабораторій прорвало каналізацію і здійснився витік психотропних засобів. Всі ці «хімікати» просочились в ґрунтові води. Якраз під лікарнею протікає підземна річка, яка має витік в парку Національного відродження. Вчені швидко організували чергову експериментальну групу, над якою проводили свої експерименти, роздали намети та поселили їх біля джерела в парку на співочому полі. Ці люди пили воду, за що отримували від влади певні матеріальні блага. Але в якийсь момент ситуація вийшла з-під контролю і в піддослідних почались масові галюцинації. Вони бачили різних істот, з якими вели бесіду.

– Пане депутате, що ж найстрашніше в цьому всьому?

– З одного боку ми зацікавлені в такому стані речей, бо розуміємо, що люди під дією радіації проголосують виключно за нашу партію. Але в нас немає гарантій, бо діюча влада все робить так само, як наші колеги на рівні держави і люди можуть поплутати і не до кінця розібратися де ми, а де вони. Тому ми при прийнятті цього рішення вимагатимемо гарантій, щоб опромінені тернополяни проголосували за нашу партію не менше, як 20%.

Як бачимо, вже найближчим часом Тернопіль очікують зміни. Питання неоднозначне, але, як кажуть бізнесмени, виграє той, хто буде першим. За неперевіреною інформацією, в управління торгівлі міської ради вже звернулась пані Г., яка написала заяву на отримання дозволу на торгівлю соняшниковим насінням та цигарками біля прохідної атомної електростанції.

Святослав Журовський

-1 thoughts on “Заставного з Надалом об’єднала спільна ціль

 • 11:03 | 1.04.2011 о 11:03
  Permalink

  оце гон від Надала. думаю, що це першоквітневий жарт, але від свободівців можна і такого чекати

  • 11:07 | 1.04.2011 о 11:07
   Permalink

   Ну до чого тут свободівці? Заставний вроді не свободівець. Мене шо нервує – шо реально ні про які громадські слухання я не чула. були поклеєні на під’їздах в нас оголошення тільки про те, що депутат нашого округу хоче з нами – виборцями – побалакати і стрітися. але на яку тему – не писалося і я тому не ходила… Може то воно було?

 • 11:15 | 1.04.2011 о 11:15
  Permalink

  вони пропхають це як першоквітневий жарт, а завтра приїду трактори і почнуть рити землю. тоді нам буде не до жартів…
  відмивати гроші через АЕС – хороший хід

 • 21:20 | 1.04.2011 о 21:20
  Permalink

  Народ а вам не дивно що стаття вийшла 1 квітня ? Яка міні АЕС ? ви про що – розвод і все.

Коментарі вимкнені.