Іменем Героя Андрія Юркевича планують назвати тернопільську школу №13

Остання сесія Тернопільської міської ради розглядатиме питання присвоєння імені Андрія Юркевича загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 13. Принаймні, в орієнтовному порядку денному на пленарне засідання заплановане таке голосування депутатів.

Довідка:

Андрій Юркевич (позивний “Грізлі”) – командир 2-го взводу 2-ї роти «Захід» 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар» МО України. Загинув 5 вересня 2014 року на Луганщині.

Народився “Грізлі” в с.Білозірка, Лановецького району, Тернопільської області. Навчався у ТЗОШ №13. Відвідував спортивний клуб «Характерник».

У Тернополі його добре знали, адже Андрій завжди був активним, веселим та небайдужим. Брав активну участь у подіях на Майдані, зокрема під час протистояння 18-20 лютого 2014 року. Презентував книгу спогадів про Майдан і Революцію гідності «Моя революція».

Після початку війни на сході України вступив до батальйону «Айдар» і у його складі брав участь у звільненні Луганщини, вів щоденник учасника війни у соціальній мережі.

Загинув у засідці терористів на ділянці дороги Щастя—Металіст, поблизу села Весела Гора.

Нагороджений відзнаками:

  • орден «За мужність» ІІІ ступеня (2015, посмертно) — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України посмертно нагороджений
  • «Почесний громадянин міста Тернополя» (2015, посмертно) — за особисту мужність і високий професіоналізм, який виявлений у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.
  • орден «Честь і слава» (2015, посмертно) — за мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов’язку, проявлені у боротьбі за Незалежність України під час проведення АТО на Сході України, нагороджений громадською волонтерською організацією «Спілька бійців та волонтерів АТО „Сила України“».
  • Орден «Народний Герой України» (2016).

Коментарі вимкнені.