JazzBez 2013 у Тернополі солідарний з Майданом

Нинішній джазовий фестиваль  уже тринадцятий по рахунку, в Тернополі ж він відбувається уже восьмий раз. Цьогоріч його оголосили фестивалем солідарності. Організатори й музиканти «Jazz Bez» підтримують усіх, хто бере участь у революційних подіях. Тому вхід для студентів, учасників Євромайдану, зробили безкоштовним. Крім того, більшість музикантів фестивалю згодились передати частину гонорарів організаційному комітету Тернопільського Євромайдану.

Тернопіль був другим українським містом, який долучився до фестивалю  JazzBez після Львова. Все почалось 13 років тому, коли Львів і Перемишль започаткували цей чудовий міжнародний джазовий фестиваль. До них долучилось 8 українських і 4 польських міст: Київ,Харків, Рівне, Тернопіль, Луцьк, Івано-Франківськ, а з польської сторони – Люблін, Мостиська та інші. І ще фестиваль перемістився на батьківщину Богдана – Ігоря Антонича, чудового українського поета, в село Новиця, тож навіть там будуть лунати відголоси джазового фестивалю.

Незмінний ведучий міжнародного фестивалю «Jazz Bez» Сергій Лазо розповів коротко про учасників першого фестивального дня: «Перша команда, яка вийде першою на сцену, приїхала до нас із Грузії. Сьогодні ми чудово поспілкувались з ними і я дуже багато цікавого для себе відкрив, розмовляючи з ними. Я дуже люблю цю країну, бо вона співуча, квітуча, сонячна, бо джаз там абсолютно такий же, як повітря, він абсолютно  такий, яким дихають ці люди. Зараз гурт має потужне турне, яке розпочалось 8 листопада, коли музиканти виїхали з дому і маршрут у них склався такий: Вільнюс, Варшава, Прага, Мюнхен, Вроцлав, Краків, Київ і ось сьогодні Тернопіль.

Декілька слів про командну: що ж означає ZUMBA? Це абвіатура з початку слів, якщо її перекласти на українську,то вийде наступне «іноді просто заходь і бажання здійсняться». Довідно назва команди ZumbaLand – тобто це країна, куди можна елементарно зайти і де здійсняться мрії. І  дуже сподіваюсь, що мрії усіх присутніх слухачів під цю чудову музику здійсняться в цій країні. Початок історії ZUMBA припадає на 1993 рік, коли в країні розгорталась нестійка політична ситуація. Грузія пережила все те, що ми переживаємо зараз. Практично ця група вийшла з тої революції, яка вирувала там в непрості для країни часи.

Другий учасник фестивального дня – це Павло Ігнатьєв (Україна). Мені вдалось з ним познайомитись в Коктебелі  в цьому році. Він був учасником фестивалю «Джаз-Коктебель» і виступав на найпотужнішій елітній джазовій сцені, на якій  я теж був присутній, але як слухач. І я був в шоці, коли побачив одну людину, яка сіла за фортепіано і якому нікого більше не було потрібно – він сам тримав зал в такому чудовому фантастичному напруженні, що мені залишалось тільки потім підійти до нього і запросити в гості на «Jazz Bez»  у Тернопіль. Павло – надзвичайно цікава особистість, чудовий музикант-піаніст, який грає свою авторську музику, до того ж в нього академічна музична освіта. Хлопець вчився за кордоном  і це відразу відчувається, коли він сідає за інструмент і починає грати. Його музика має і класичну основу, і не має конкретних штампів, це авторська музика з чудовим класичним завершеним змістом і з модерновою подачею.»

А ось враження слухачки Ірини Богомолової після першої частини концерту:   «Перша частина мені дуже сподобалась, Грузія грає надзвичайно цікавий джаз, сповнений сонцем та позитивом. Звичайно соло бас-гітари просто вразило, це було десять хвилин неймовірних вражень, і мені дуже приємно, що джаз цього року переплівся з політичними подіями. Грузія тепло до нас ставиться, відповідно ми до неї , я думаю що це дуже сильно впливає на сприйняття їхньої музики.»

Надія Ротман, Тернопільської липи

Коментарі вимкнені.