Канікули – час показати дітям неймовірне кіно у Тернополі

До кінця осінніх канікул у Тернополі ще можна побачити перший український біографічний фільм для усієї сім’ї «Іван Сила». Ролі у ньому виконали найсильніші українці – Василь Вірастюк, Дмитро Халанджі, Сергій Конюшок, а також відомі актори Ольга Сумська, Віктор Андрієнко. Останній, до речі, виступив режисером стрічки та виграв патент на стовідсоткове спонсорування фільму державою.

Пеппі Довгапанчоха для українців

Нещодавно стрічку презентували у багатьох містах України. Не оминула прем’єра і Тернопіль. Василь Вірастюк, Віктор Андрієнко та Сергій Конюшок приїхали у кінотеатр файного міста “Сінема сіті” спеціально, щоб розповісти секрети «Івана Сили». Вони пояснили, що сценарій створено за мотивами книжки Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили», в якій змальована реальна історія українського богатиря Івана Фірцака (сценічне ім’я Іван Сила, прізвисько – Кротон), який на початку минулого століття носив звання найсильнішої людини світу.

–          Чому кіно саме про Івана Силу, а не про когось іншого? – запитую у режисера Віктора Андрієнка.

–          Випадковість. Серйозно. Я взагалі в шоці. Я не читав раніше цю книжку. Просто її побачив,  прочитав вступ, і сказав, що це мабуть Пеппі Довгапанчоха для українців. Подумав – те, що треба. Це, напевне, інтуїція. Я не знав навіть хто такий Фірцак – нічого. Я мабуть така людина, що вічуваю, і йду. Не задумуючись що буде далі.

Головному герою не треба гриму

Сценарій був написаний до того, як Андрієнко побачив Дмитра Халанджі. Спочатку за задумкою, головного героя мав грати Василь Вірастюк.

–          Але коли я побачив Діму – він в ноль схожий на Івана Фірцака, – емоційно розповідає Віктор Андрієнко. – Навіть його онук – Іван Іванович Фірцак сказав про це на презентації у Львові, що це одне обличчя – яким він був молодим і у фільмі. Ми навіть грим не робили.

Неймовірним співпадінням стала реальна історія життя чемпіона України Дмитра Халанджі із історією Івана Фірцака.

–          Він інвалід першої групи з дитинства, який сам себе зробив, – пояснює режисер Андрієнко. – До 12 років усі думали, що Діма до кінця життя буде їздити на візку, але він сам себе підняв і почав займатися фізичною культурою. Особливого стимулу додала вирізка з журналу про чемпіона Івана Фірцака-Кротона. Коли я познайомився з Дімою, то нічого про нього не знав, і навіть не підозрював, що усе, що сталося в фільмі – це правда.

Режисер щиро запевняє, що вирізка про Фірцака з журналу, яку побачив у свої 12 років Дмитро Халанджи, була придумана в сценарії ще до того, як він познайомився із Андрієнком.

Співпадіння переслідують і знімальну групу

–          Уявляєте, ми приїжджаємо до Івано-Франківська, і в цей день, коли відбувається прем’єра «Івана Сили»,  у нашого відеооператора народжується племінниця. Її називають Іванка. І він дзвонить, каже – я до цього не маю ніякого відношення – вони самі так назвали і я не знаю чого, – ділиться неймовірними моментами випадковостей Віктор Андрієнко під час автограф-сесії.

Фільм про Фірцака зняли заслужено, – каже чемпіон світу зі стронгмена

–          Що ви знаєте про Івана Фірцака,- запитую у виконавця ролі силача Джобса, після перемоги якого Іван Сила здобув титул чемпіона, Сергія Конюшка.

–          Мені відомо, що це був наш, також славетний богатир, під прізвищем Кротон. У нас більш відомим вважається Іван Піддубний, але незаслужено забули за Івана Фірцака, тому що здебільшого це вважалося, як прояв націоналізму в радянські часи. Адже Піддубний все-таки залишився в радянському союзі. Фірцака умисно забували. Але тішить, що зараз, за часів незалежності, його згадали і заслужено зняли про нього цілий фільм.

 

Секрети фільму «Іван Сила», якими творча група поділилася на прес-конференції в кінотеатрі «Сінема сіті»:

  • «Іван Сила» переміг у престижному Національному літературному конкурсі «Коронація слова» в номінації кращий сценарій для дітей
  • Сценарій написали Віктор Андрієнко та Ігор Письменний – російський актор, який зіграв у стрічці Пандорського
  • Мультиплікацію до «Івана Сили» створив Андрій Сахалтуєв – син Радни Сахалтуєва, художника-постановника мультфільмів  «Врунгель», «Острів скарбів»
  • За три тижні до зйомок фільму, головну роль мав виконувати Василь Вірастюк
  • Віктор Андрієнко пропонував багатьом боксерам роль чемпіона Франції Джебсона, якого у фільмі перемагає Іван Сила. І всі відмовилися, бо вважали для себе таку, хай і не справжню поразку, ганебною
  • Джебсона зіграв Сергій Конюшок – дворазовий чемпіон світу зі стронгмену, президент федерації стронгмену України
  • Під час презентації «Івана Сили» у Києві Дмитро Халанджи встановив рекорд Гіннеса – по ньому проїхала машина, вагою 3 тонни 213 кг
  • Творча група «Івана Сили» об’їхала з презентаціями всю західну Україну (Чернівці, Івано-Фанківськ, Ужгород, Мукачево, Львів) завдяки заступнику голови Тернопільської обласної держадміністрації Юрію Желіховському, який надав автобус
  • Віктор Андрієнко не думав, що люди під час перегляду фільму будуть плакати
  • Фільм триває не 120 хв, а 90 хв тому, що не було коштів, аби робити окремо міжнародну копію. А дитяче кіно на Заході має формат – 85 хв
  • З фільму вирізали кадр, де в лікарні герой Василя Бендаса краде тарілку супу в героя Василя Вірастюка
  • Для того, щоб зняти сцену, де у генерала під час виступу Івана Сили впав монокль, було зроблено 23 дублі
  • Епізод, де розбивають важкезну брилу на животі у Івана Сили, якй в цей час лежить на цвяхах, знімали понад 40 хвилин. Поки проводили зйомки брили, яку б’ють молотами, режисер хвилювався, щоб її не розбили завчасно. Але коли уже знімали фінальний кадр, то змушені були понад 10 хвилин знімати, коли ж її таки розіб’ють. Тому усі емоції, які в цей час зображені в фільмі – справжні, бо глядачі після такого довгого очікування дійсно були вражені

Довідка:

Фільм “Іван Сила” у Тернополі до 3 листопада можна побачити в Палаці кіно, що на вул.Франка.

Сеанси розпочинаються о 17.00 та 19.00.

Вартість квитка – 20 грн

Люба Вовк, новини Тернополя “Погляд” ,
фото фотоагентство “Дубельтівка” та Руслан Гаврилюк

Коментарі вимкнені.