Кращі аграрії обмінялися досвідом на Бучаччині (фоторепортаж)

На День поля на Бучаччині приїхали аграрії зі всієї України. Традиційно, захід організувало товариство «Бучачагрохлібпром».

День поля – це, в першу чергу, обмін досвідом, тож приїхали партнери товариства, провідні сільськогосподарські фірми та компанії, які спеціалізуються на виробництві техніки, засобів захисту рослин, вітчизняні та іноземні науковці.

Учасники заходу ознайомилися з матеріально-технічною базою насіннєвого заводу, оглянули демонстраційні і насіннєві ділянки озимих і ярих культур, сільськогосподарську техніку «Бучачагрохлібпрому». Підприємство нині є одним з лідерів аграрної галузі України. З першого серпня започатковує новий проект з виробництва екологічно чистої сільськогосподарської продукції. «Ми започатковуємо кооперативний рух Бучаччини. Розвиватимемо у трьох напрямках. Перший із них – тваринництво, птахівництво. Зокрема, прийом молока для людей, надання послуг по осіменінню, купівлі тварин, вирощування екологічно чистої продукції. Другий напрямок – це садівництво, ягідництво. Третій напрямок – це рослинництво, овочівництво. Коли ми скооперуємося, коли вас навчать правильно вирощувати продукцію, коли ми наперед будемо шукати збут, коли ми будемо мати об’єм, тоді село заживе новим життям» – вважає голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз.

У Трибухівцях учасники заходу ознайомилися з технологією вирощування саду. Якісні показники яблук «Бучачагрохлібпрому» оцінили закордоном, а тому вже у недалекому майбутньому підприємство планує постачати їх на світовий ринок.

«Цей сад, який розташований на площі більше, аніж 600 гектарів є тим місцем, де ми відчуваємо себе європейцями. За таким прикладом повинні працювати наші люди, розвивати державу, щоб   змінити життя в ній на краще» – каже заступник голови ОДА Іван Бабійчук.

День поля – це унікальна можливість аграріям зустрітися, обмінятися досвідом, обговорити актуальні проблеми і гуртом їх вирішити. «Ви знаєте, насіння – це як дитина: треба посадити в землю, виростити, доглянути, тільки тоді ми отримаємо якісний урожай. До культури землеробства потрібно відноситися з великою любов’ю. І тут сьогодні зібралися однодумці, які люблять землю. Зараз Україна – провідна аграрна держава. По вирощуванню кукурудзи – ми треті в світі, ячмінь – перше-друге місце в світі по експорту. Зараз у нас такий переломний момент. Україна повинна розвивати нові ринки. Маємо виростити якісну продукцію, яка буде конкурентна як в Європі, так і в Азії. А ще Україні потрібні зміни в законодавстві, які могли б приваблювати і захистити інвестора. Над цим сьогодні і працюють народні депутати» – зазначив народний депутат України Микола Люшняк.

Захід відвідали і представники влади. Зокрема говорили про важливість проведення таких масштабних зустрічей сільгоспвиробників.

«Велика подяка голові наглядової ради товариства «Бучачагрохлібпром», Герою України Петру Гадзу за організацію таких масштабних заходів, які, без сумніву, сприяють обміну досвідом та налагодженню контактів. Водночас гості мають нагоду ознайомитися  з діяльністю одного з найкращих в області сільгосппідприємств, яке працює за європейськими стандартами. Підприємства, яке постійно вдосконалюється, розширюється, створюючи нові робочі місця, використовує новітні технології» – зазначив голова обласної ради Василь Хомінець.

Коментарі вимкнені.