Ліфтами у Тернополі не займаються, як слід

Аби їх визволили з ліфта, тернополяни на вул. Курбаса телефонували навіть до пожежників. А на вул. Морозенка три дні чекають, поки відремонтують ліфт. Ці будинки зараз обслуговує товариство «Максима». Люди кажуть, що попередники були кращі

– Ми з чоловіком застрягли в ліфті і просиділи там півтора години, поки нас звільнили, – каже мешканка будинку на вул. Курбаса, 2 Світлана Цимбаліста. – Так розумію, рятувати нас було нікому, пише 20 хвилин.

Цей інцидент з тернополянами стався ще 16 квітня. Проте люди турбуються, чи можуть вони надіятися на належне обслуговування їхнього ліфта надалі. Річ у тім, що підйомники у цьому будинку раніше обслуговувало КП “Тернопільміськліфт”, а нещодавно конкурс виграло повне товариство «Максима», яке займається охоронною діяльністю. Саме йому і передали будинок за цією адресою, додає пані Цимбаліста. До слова, ця скарга про несправність ліфта не єдина, яка надійшла в редакцію.

Переживають за безпеку
– Ми зателефонували до диспетчера за новим номером, який приклеєний у ліфтовій кабані, втім допомоги від них було годі дочекатися, – каже жінка. – Раніше нас обслуговував «Тернопільміськліфт» і коли ми застрягали, телефонували, то нас одразу приїздили визволяти. А тут ми куди тільки не телефонували. На фірмі «Максима» чоловік, який підняв слухавку сказав, що це охоронна фірма, тому він нічого не знає.

Врешті, ми зателефонували до пожежників. Вони сказали, що передадуть інформацію далі і нам допоможуть. Згодом приїхав якийсь чоловік і нас визволив. Звідки він був вже навіть точно не знаємо.
Після цього випадку ліфт не працював добу, продовжує Світлана Цимбаліста. Мешканці тоді зверталися у фірму, яка їх нині обслуговує. Там так і не сказали, коли ліфт працюватиме. Зараз він працює та чи будуть в безпеці люди у разі неполадки, Світлана Цимбаліста не впевнена.

– Мене взагалі дивує, як ця фірма могла виграти конкурс, в них, мабуть, навіть обладнання відповідного немає, – каже тернополянка. – У мене тримісячна дитина, то ж я щодня користуюся ліфтом, коли йду на прогулянку. Адже живу на сьомому поверсі, а звідти дитячу коляску без ліфта не так легко спустити. У разі несправності ліфта буду змушена сидіти вдома. Тай взагалі не дай боже застрягну з такою маленькою дитиною в кабіні, то що доведеться півтори години чекати поки нас визволять?

Жінка додає, що подібна проблема не лише у їхньому будинку. На «Алясці» нещодавно певний час були несправні ліфти у кількох будинках і ніхто не поспішав їх ремонтувати.

Попередниками були задоволені
Про те, що три дні не працює ліфт у будинку на вул. Морозенка, 3, повідомила 27 квітня мешканка цього будинку Марія Дмитрів. Цей будинок теж зараз обслуговує товариство «Максима».

– Ми телефонували їм, наступного дня вони приїхали і щось зробили, але ліфт пропрацював лише п’ять хвилин, – каже жінка. – Тепер телефонуємо, а нам кажуть: «Чекайте, будуть». Але так і нікого немає.
Жінка додає, що мешканці були задоволені попереднім комунальним підприємством, яке обслуговувало їхні ліфти.

– Коли ми повідомляли їм про поломку, вже через 10-15 хвилин приїздили майстри, – каже пані Дмитрів. – Звісно були проблеми, але не такі. Ті хоч старалися. Часом ліфт стояв добу, але нам пояснювали, що бракує певної деталі, куплять її і одразу все зроблять.

Марія Дмитрів додає, що вона живе на восьмому поверсі, у неї чотирирічна дитина. Тому без ліфта їм важко.
– Мій 75-річний батько живе у цьому ж будинку на п’ятому поверсі, старенькому важко самому зійти донизу, – каже тернополянка. – А на десятому поверсі у нас живе дівчина-інвалід. Як їй надвір вийти? Це ж не робота. Добре, що хоч ніхто не застряг.

Не мають виникати сумніви 
В городян не повинні виникати сумніви щодо компетентності товариства «Максима», каже заступник міського голови Владислав Стемковський.

– Вони мають всі можливості аби займатися обслуговуванням ліфтів, – каже він. – Інакше не виграли б конкурс. А те, що фірма займається ще й охороною, то ніде не заборонено суміщати різні види діяльності. Наприклад, наша шляхо-експлуатаційна дільниця займається і відловом безпритульних собак, і прибиранням міста та ін.

Що ж до працівників КП «Тернопільміськліфт», яке раніше обслуговувало тернопільські ліфти, то їм запропонували роботу в організаціях, які нині займаються обслуговуванням ліфтів, додає Владислав Стемковський.

– Наскільки мені відомо, частина з них погодилась на цю пропозицію, частина ще думає, – каже він. – Але такого, що хтось з цих фахівців хотів отримати роботу, а йому її не дали, не було.

Нагадаємо, спеціалізоване ліфтове підприємство більше не ремонтуватиме міські ліфти. Ліфтовий бізнес на 3,6 млн грн поділили товариство “Максима» та два приватні підприємці. Про це писала «20 хвилин» за № 45 від 18 квітня. КП “Тернопільміськліфт”, яке працювало раніше, у конкурсі участі не брало. Як там стверджують – не зі своєї волі, мовляв так їм порадили в мерії. Переможців конкурсу, як запевняли у міськраді, обирали, враховуючи їхні пропозиції щодо покращення якості обслуговування та ремонту ліфтів і диспетчерських систем. А також стверджували, що КП — фінансовий махінатор.

Отримати коментар стосовно ситуації з ліфтами від повного товариства «Максима» ми не змогли. Кореспондент упродовж двох днів телефонувала у приймальню фірми. Навіть залишила свої контакти, за якими, як обіцяла секретар зателефонує керівництво. Втім, жодного дзвінка так і не було.

-1 thoughts on “Ліфтами у Тернополі не займаються, як слід

  • 08:24 | 4.05.2012 о 08:24
    Permalink

    Вул. ВИШНЕВЕЦЬКОГО, 2 перший підїзд – ліфт у жалюгідному стані…. Загляньте туди-переконаєтеся…

Коментарі вимкнені.