На чому лікарня на Тернопільщині буде економити

В Гусятинській центральній комунальній районній лікарні Тернопільської області відбулося відкриття котельні, яка працюватиме на твердопаливних матеріалах.

В заході взяли участь голова Тернопільської обласної державної адміністрації Олег Сиротюк, директор департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимир Курило, керівництво району та закладів охорони здоров’я Гусятина, Копичинець, Хоросткова та організацій селища.

Питання використання альтернативних газу видів палива є у наш час надзвичайно актуальним. Тому позитивний досвід модернізації системи теплопостачання вартий наслідування.

Виступаючи перед присутніми під час відкриття котельні, голова облдержадміністрації Олег Сиротюк зазначив, що «треба вжити максимум заходів для того, щоб забезпечити нашу незалежність в енергетичній сфері».

Варто сказати, що витрати на опалення в Гусятинській центральній комунальній районній лікарні займали вагому частку усіх виділених асигнувань. Так, зокрема, у 2013 році за використання природного газу було виплачено 1 106.4 тисяч гривень. З метою впровадження енергозберігаючих технологій, було прийнято рішення перевести котельню Гусятинської райлікарні на тверде паливо.

У зв’язку з цим, в лікувальному закладі реалізовано проект «Добудова котельні на твердому паливі потужністю 1,6 мегават». Державно–кооперативний проектно–вишукувальний інститут «Тернопільагропроект» став розробником даного проекту. Зазначимо, що кошторисна вартість проекту склала 1,2 млн. гривень. Даний проект розрахований на повне заміщення газу.

В новозбудованому приміщенні котельні встановлено два котли АРС-800 Коростенського заводу. Котли розраховані на тверде паливо, а саме: вугілля, пелети і дрова.

При переході на тверде паливо за попередніми розрахунками економія коштів лікувального закладу по оплаті за опалення становитиме 20 відсотків.

Коментарі вимкнені.