Мати Ростислава Якубика просить надати сину статус учасника АТО

 Ганна Степанівна Якубік із села Ішків Козівського району вже не один місяць оббиває пороги різних інстанцій у пошуках справедливості. У лютому жінка поховала сина Ростислава та досі не має документів про те, що він загинув у зоні АТО. Спершу збирала сина на війну, а тепер збирає документи, аби це підтвердити.

–         Комбат «Айдару» Сергій Мельничук приїхав по нього і забрав на війну, – розповідає жінка. – Він поїхав на фронт, а вже за кілька днів він загинув. Ми забирали його тіло з Києва. Що точно трапилося з моєю дитиною ніхто мені не розповів. Зараз мені не дають жодних довідок. Дали лишень подяку за сина. Але чому досі немає жодного підтвердження, що мій син перебував у зоні АТО.

Жінка у розпачі – Сергій Мельничук, який обіцяв дати документальне підтвердження, що її син воював у «Айдарі» не відповідає на телефонні дзвінки. І обласна адміністрація, і військкомат на прохання матері повідомили, що Рослислав Якубік «у списках особового складу військової частини не значився, у розпорядженні командира військової частини не перебував, інформація про нього відсутня»

–         Він пішов сам, його не треба було кликати, – додає жінка. – Він поїхав захищати Україну. А як тепер це підтвердити. Я втратила дитину, мені дуже важко. Я  навіть не маю грошей, щоб поставити йому пам’ятник. Я інвалід 2-ї групи, мені непросто щоразу їхати в Тернопіль і ходити по кабінетах, але я буду шукати правду. Голова Тернопільської ОДА Степан Барна дав мені подяку як матері добровольця Якубіка Ростислава, який загинув під час виконання бойових завдань щодо захисту територіальної цілісності держави. Чому ж я не можу отримати офіційні документи про це?

Ганна Степанівна сподівається, що її почують і визнають сина Героєм, адже він їхав захищати Україну, вірить, що влада не залишить напризволяще двох її внуків, які втратили батька .

Директор департаменту соціального захисту ОДА Вадим Боярський розповідає, що адміністрація та обласний військовий комісаріат зверталися до Міністерства оборони України по цьому питанні. Ростислав Якубік був добровольцем і, на жаль, у батальоні «Айдар» немає підтверджуючих документів щодо проходження ним служби у цьому батальйоні, -каже він.

– Ганні Степанівні вже надавались допомоги із місцевих бюджетів, але допомога із державного бюджету значно більша (609 тисяч гривень), але, на жаль, на сьогоднішній немає документів для встановлення статусу учасника АТО.

Коментарі вимкнені.