Мешканці Вишнівця протестують проти закриття місцевої лікарніМешканці Вишнівця та навколишніх на кілька годин заблокували дорогу міжнародного, протестуючи проти ймовірного закриття трьох відділень у  місцевій лікарні.

Як стало відомо, Вишнівецьку районну лікарню планують реорганізувати і закрити три відділення — гінекологічне, травматологічне і пологовий будинок.

Люди розповідають — лікарня в прекрасному стані, у ній працюють хороші спеціалісти

«Усі мої три донечки народжувалася у Вишнівецькій райлікарні. Ми не хочемо, щоб медзаклад закрили.  Вагітним жінкам доведеться битими дорогами понад годину добиратися у районний центр. А є ще віддалені села, звідки породіль везуть на возах, на санях годину до Вишнівця. Якщо у нас не буде пологового, то куди тим жінкам дітися»!? Не будуть вони ж народжувати в полі!», — говорить багатодітна мати Людмила Левенець.

До речі, за рік у Вишнівці народило понад 200 жінок – лише на 10 породіль менше,  аніж у райцентрі.

Та найбільше закриття лікарні лякає стареньких людей.

80-річна Ганна Савків скаржиться: «До Вишнівецької лікарні мені перейти кілька метрів. Якщо ж заклад закриють, то мені доведеться щоразу їздити до Збаража на огляд і по медикаменти. Це додаткові витрати, а у мене пенсія – тисяча гривень».

Поки місцеві жителі протестували на дорозі, журналісти «Народного контролю» навідалися до лікарні.

Триповерхова будівля не велика, але потребує косметичного ремонту. У середині ж палати та операційні охайні та чисті.

На думку медпрацівників, реорганізацію ініціював головний лікар закладу. Медики кажуть, якщо закриють три відділення: гінекологічне, травматологічне та пологовий зал – можна ставити крапку на роботі всієї лікарні.

«Щодня до нас звертаються десятки людей. От сьогодні привезли із сусіднього села літню жінку, яка впала на скляну банку. Рана була дуже глибока і постійно кровила. Як я маю її зараз відправити до Збаража за 40 кілометрів?», – розповідає завідуючий травматологічним відділенням пан Петро.

У Вишнівецькій районній лікарні працює близько 150 медпрацівників. Обслуговують 18 тисяч населення. Цього року заклад, як і інші,  перевели на фінансування з районного бюджету. Коштів катастрофічно не вистачає.

«Один мільйон 71 тисяча гривень на цей рік! Це на 1,15 мільйона менше, аніж торік», –говорить головний лікар Вишнівецької районної лікарні Сергій Стецюк. Тож через нестачу грошей, головний лікар сам запропонував закрити відділення.

Журналістам «Народного контролю» вдалося знайти наказ про реорганізацію, підписаний паном Стецюком. Проте пояснити, що це за документ головний лікар відмовився. Проте зазначив, що рішення про реорганізацію прийматиме лише районна рада.

Збаразькі чиновники журналістів «Народного контролю» запевнили, що закривати чи реорганізовувати лікарню ніхто не збирається.

«Є певна ситуація щодо браку коштів, затримки у виплаті зарплати. Головний лікар і районна рада повинні приймати якісь міри, щоб не допустити накопичення цієї заборгованості. Чи будуть шукати якісь додаткові кошти, чи скорочуватимуть персонал — усе стане відомо на черговій сесії Збаразької районної ради 18 березня», – повідомив перший заступник голови Збаразької райдержадмінстарції Юрій Головатюк.

«Народний контроль»  відслідковуватиме подальші події навколо Вишневецької райлікарні.

Коментарі вимкнені.