Московський патріархат розповідає про провокації у Тернополі

Одне із тернопільських інтернет-видань поширило інформацію, що нібито у Тернополі пікетуватимуть церкву Московського патріархату . Проте, як вдалося перевірити кореспонденту Тернопільської Липи, на так званий пікет, ніхто, окрім міліції та журналістів не прийшов.

Повідомлялось, що у Тернополі 12 серпня 2014 парафіяни Української Православної Церкви та небайдужі активісти в 12:00 проведуть мітинги біля єпархіальних управлінь в різних обласних центрах, пікетуватимуть церкву Московського патріархату за адресою Коновальця, 1.

Image00003

За цією адресою знаходиться православний храм Московського патріархату – Собор Віри, Надії, Любові і матері їх Софії та єпископська резиденція.
Проте там ніякого пікету не відбулося. Про інформацію настоятель собору Собор Віри, Надії, Любові і матері їх Софії Московського патріархату отець Стефан Балан каже, що про цей пікет чує вперше, а подібні акції – це ніщо не більше, як провокації у такий складний для держави час.

Image00002

Анонсований пікет під приміщенням церкви мав відбутись з нагоди обрання нового лідера УПЦ МП.
Предстоятель церкви отець Стефан каже, що це все організовується для того, щоб очорнити церкву Московського Патріархату, адже кандидатів на чин нового очільника Української православної церкви Московського патріархату зараз ніхто не знає, бо специфіка виборів не дозволяє.

– Завтра відбудеться обрання нового предстоятеля Української православної церкви, – сказав отець Стефан Балан. – Мабуть є якісь провокатори, які намагаються втягнути нашу церкву у політичні інтриги. Насправді, ситуація у нас дуже спокійна. Ми на кожній службі молимося за мир в Україні, щоб не вмирали наші люди там.

Отець Стефан каже, що є зацікавлені, які хочуть налаштовувати тернополян проти їхньої церкви.

– Тернополяни люди розумні, зрозуміли, що це провокація і не прийшли. Є люди, які не хочуть, щоб був мир в Україні й на релігійному грунті розпалюють тут у нас ворожнечу і ненависть. Наша країна багатоконфесійна і не потрібно розпалювати якісь проблеми, – розповідає настоятель православної церкви Московського патріархату отець Стефан. – Ми не підтримуємо у цій війні нікого, ми за мир і добробут в Україні. 120 парафій Української Православної церкви Московського патріархату є на Тернопільщині, всі вони моляться за мир.

Image00006

Щодо великої кількості нібито дискредитуючої інформації, яка спрямована проти Московського патріархату, отець Стефан каже, що буде ще адекватна реакція на брехню проти церкви.

До речі, сьогодні відбудеться архієрейський собор на якому оберуть главу Української православної церкви московського патріархату. Отець Стефан підтвердив, що у завтрашньому соборі єпископів також братиме участь митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій.

Марія Бойко, Тернопільська Липа

Коментарі вимкнені.