Ми не хотіли більше залишатися в Криму, – студенти з півострова
Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського цього тижня прийняв чотирьох студентів з Криму. Сьогодні вони адаптовуються до системи навчання вишу, знайомляться з новими однокурсниками і обживають кімнати в гуртожитку. Також їм запропонували оздоровлення в санаторії-профілакторії навчально-оздоровчого комплексу «Червона калина», – повідомляє прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
«Ці студенти навчалися в Кримському державному медичному університеті імені С.Георгієвського, зокрема двоє на першому курсі і двоє – на другому. У наш університет вони зараховані слухачами на спеціальність «лікарська справа» для ліквідації академічної заборгованості з подальшим зарахуванням до вузу. Окрім цього, надійшло ще 17 звернень від інших студентів. Всі заяви ми взяли до розгляду. Студенти отримали необхідний доступ до веб-порталу університету, системи дистанційного контролю знань. У нас працює потужна мережа Інтранет, де є всі необхідні матеріали для підготовки до занять. Ми подали запит до Кримського університету, щоб нам передали особові справи студентів для того, аби ми могли повноцінно зарахувати молодих людей до нашого вишу і ввести в єдину базу реєстрації. Сподіваємося, що це буде зроблено якнайшвидше», – розповів декан медичного факультету ТДМУ, професор Аркадій Шульгай.
Олексій Сорокін одним з перших приїхав на навчання до медуніверситету нашого міста. Хлопець родом із Черкас. Із вторгненням російських військ до Криму, він звертався в університети Чернівців, Києва та інших міст з проханням переводу, де отримав відмову. «Я – студент першого курсу. Тому, згідно з законом, не можу бути переведеним на навчання в інший виш. У Тернополі отримав підтримку, тому вирішив продовжити навчання тут. Кримський університет обрав тому, що там діє повноцінна Болонська система освіти з щоденним модульним контролем. Це постійно тримає студента в напрузі і спонукає вчитися. Проте і тут контроль знань досить жорсткий, що також мені подобається. В Тернополі я вперше, але люди тут привітні», – поділився враженнями Олексій.
Інший новоприбулий – хмельничанин Ігор Мовчан. Він продовжує навчання у нас на другому курсі. «Упродовж півтора року навчався в Кримському медичному університеті. У зв’язку із ситуацією в Україні почав шукати можливість переїхати на материкову Україну. Вирішив обрати Тернопіль. Можна було навчатися далі в Криму, але в цьому разі обов’язково треба було змінити громадянство. Тільки громадяни Росії мають право навчатися на бюджетній формі. Спершу ми звернулися до Тернопільського державного медичного університету і отримали підтвердження того, що можемо продовжити навчання у цьому виші. Приємно, що в Тернополі зрозуміли нашу проблему і відгукнулися нам допомогти», – зазначив Ігор.
Навчатися до ТДМУ приїхало і двоє дівчат, одна з яких сьогодні покращує своє здоров’я в санаторії-профілакторії. Інша – Уляна Смежилюк представниця Львівської області. «Шкода, що так склалося в Україні. Сумую за одногрупниками, бо звикла до всіх, але й перебувати далі в Криму також вже не хотіла. Поступово звикаю до Тернополя, знайомлюся з однокурсниками. Місто мені дуже подобається, сподіваюся, що тут мені буде дуже комфортно», – підсумувала Уляна.
1 ви вже зробили з цього висок1 пол1тичн1 висновки. а там простий випадок6 вони не громадяни Рос11 1 не можуть вчитися на бюджетн1й основ1. що ж тут такого? чому тут зразу пол1тика? звичайне побутове р1шення проблеми. вже роздули ц1лу 1стор1ю. противно аж.