Митців закликають намалювати Тернопіль без дерев калік та забудованих парків

Першим заходом Громадської  кампанії «Тернопіль – місто Vільних людей» у Тернополі стане мистецька акція «Мій Тернопіль: вчора, сьогодні, завтра». Творче об’єднання «Художники без майстерень», учні художньої студії «Picasso» спільно з Самообороною Майдану Тернопільщини презентують виставку під однойменною назвою «Мій Тернопіль: вчора, сьогодні, завтра».

–         Нас дуже хвилює те, що відбувається з естетичним виглядом нашого міста, – каже координатор акції Микола Мамчур. – Це страшно обрізані дерева-каліки, які стоять на дитячих майданчиках. З кожним роком це погіршується. У нас забудовуються парки, сквери. Я кілька років тому повернувся з-за кордону. Там не вирізають старі дерева, адже вони вбирають багато вологи і є частиною екосистеми, є багато зелені, дитячих майданчиків, парків, лісів…Тому ми вирішили зробити виставку художніх творів, на якій ми змогли б показати, яке наше місто зараз і як воно могло б виглядати в уяві художника, спроектоване дизайнерами.

Експозиція знайомитиме відвідувачів з архітектурними та природними принадами Тернополя, що потребують привернути до себе увагу суспільства: збереження, реставрація вцілілих історичних цінностей; раціональна розбудова міста на противагу масовій забудові зі знищенням зелених насаджень. Проект має на меті підняти питання щодо розвитку міста, впливу нинішнього архітектурного оточення на виховання ментальності споживача, зрушити суспільну думку в русло спільного бачення. Роботи будуть представлені в різних техніках. Тематично виставка складатиметься з трьох розділів: минуле, сьогодення та майбутнє, присвячених найбільш відомим і цікавим місцям міста, на думку учасників.

–         Закликаю усіх художників, яким не байдужа доля рідного міста, долучитися до цього проекту, – каже Микола Мамчур. – Формат живописних робіт: 50х70, або 35х50. На одній роботі – фрагмент міста, який він є, на іншій – яким його хотів би бачити художник.

Роботи можна приносити до 23 травня у штаб «Самооборони Тернопільщини». Участь у конкурсі можуть взяти і художники, і фотографи, і архітектори. Виставку планують провести до Дня Героїв у одному з виставкових залів міста.

Коментарі вимкнені.