На ринку «Аляска-Тер» таки буде будова? – Сергій Надал і Ко продовжують вести нечесну гру з тернополянами

Ми нещодавно писали, що у Тернополі на масиві “Аляска” (вул. Куліша,2) розпочинається новий будівельний скандал. Сьогодні зранку, 14 серпня, акцію протесту провели підприємці, котрі вже роками торгують на ринку “Аляска-ТЕР”.

– У нас хочуть забрати засоби для існування і просто виживають з ринку, – розповідає підприємець пані Наталя, яка вже 13 років торгує тут. – Ми знаємо, що тут має вестися будівництво на 4000 м. кв. – на території базару. Відповідно, реалізовувати товар ми не матимемо змоги.

Того ж дня Тернопільська міська рада повідомила, що не надавала жодних дозволів на зведення багатоповерхового будинку із торговим комплексом на цій території.

За їхньою інформацією, згідно із дозвільними документами, там запланована реконструкція існуючих приміщень та облаштування додаткових торгових рядів. Існуючі приміщення лише осучаснять для покращення умов для підприємців та покупців. Таким чином, призначення ринку, як і його подальша діяльність на цій ділянці залишається незмінною та навіть збільшиться додатковими торговими рядами, – йшлося у заяві міської ради.

Але як з’ясувалося, в управління ДАБІ в Тернопільській області була надіслана декларація про початок будівельних робіт на даному об’єкті, яку завірили усі співвласники ТзОВ «Тернопільський міський ринок» ЛТД (у числі забудовників фігурують ті ж люди, що займаються скандальним будівництвом на Привокзальній площі, зокрема, Захарків С.Є., Ярема А. П., Ворко Ю.Є. та Матвіїв А. М).

У документі йдеться про початок виконання робіт з метою «реконструкції існуючих приміщень, з добудовою і надбудовою під торгово-адміністративно-побутову будівлю з кафетерієм та влаштуванням торгових рядів». Роботам присвоєно третю категорію складності, тобто фундамент під будівництво таки закладатимуть. Містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки видані управлінням містобудування, архітектури та кадастру Тернопільської міськради від 18.03.2015 р. №499. Дана земельна ділянка, згідно поданої декларації, використовується для будівництва на підставі Державного акту від 12.07.2001 р.

Офіційні папери також свідчать і про те, що загальна площа будівлі відповідно до проектної документації становить 2316,2 м.кв. З них торгові ряди мають бути облаштовані на площі 1105,3 м.кв., адміністративні приміщення – на 246,5 м.кв., кафетерій – на 348,4 м.кв.

На думку місцевих активістів, така «реконструкція існуючих приміщень» поставить підприємців перед вибором – або забиратися геть, або платити «космічні» суми за можливість торгувати на «реконструйованому» ринку.

–      Сергій Надал і його команда продовжують вести нечесну гру з тернополянами. Боячись розгортання чергового скандалу, мерія дозволяє собі публічно заявляти, що, цитую: «Тернопільська міська рада не надавала жодних дозволів на зведення багатоповерхового будинку із торговим комплексом на цій території». І це при тому, що самі ж робітники, які демонтовували дах та їх керманичі говорили протилежне – люди про таке будівництво почули саме від них, – пояснює керівник місцевого осередку ГО «Ідея Нації» Олексій Станько. – Зараз же ситуацію намагаються висвітлити у вигідному світлі, але зрозуміло одне – підприємців просто вводять в оману, щоб вони не наробили клопоту діючому меру, який хоче ще одну каденцію обкрадати місто.

На підтвердження своїх слів активісти роздобули офіційну декларацію, яку забудовники подали і зареєстрували в управлінні Держархбудінспекції ще 5 травня 2015 року. Вона, як не дивно, суперечить пустим словам і обіцянкам мера не будувати нічого на території ринку «Аляска-ТЕР»

Коментарі вимкнені.