На що масово жаліються жителі Тернопільщини?

Упродовж І півріччя 2016 року до провадження прокурорами прийнято 971 звернення, у тому числі – 38 від народних депутатів України. За результатами їх розгляду 16 – задоволено.

67% із загальної кількості вирішених звернень становлять скарги з питань досудового розслідування, з яких майже половина – на дії та рішення слідчих органів Національної поліції. Кожне друге звернення (237) надійшло від учасників кримінального провадження. Обґрунтованими визнано лише 2% звернень даної категорії.

З питань представництва інтересів громадян та держави в суді надійшло 20 звернень, що становить 2,2%. Лише 1% заявників зверталися з приводу порушення кримінально-виконавчого законодавства.
Менше одного відсотка становлять скарги з питань захисту прав дітей, участі у кримінальному провадженні в суді та з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів.

Особлива увага прокурорами приділяється особистому прийому громадян. Так, упродовж поточного року в органах прокуратури на особистому прийомі прийнято 414 заявників, із них керівниками прокуратури – 156 та особисто прокурором області – 120. Окрім того, керівництвом прокуратури області здійснено 18 виїздів за місцем проживання громадян.

Також упродовж І півріччя 2016 року до органів прокуратури області надійшло 52 запити на інформацію. За результатами їх опрацювання 34 запитувачам надано інформацію, 9 – роз’яснено норми чинного законодавства, що регулює питання забезпечення доступу до публічної інформації та 9 інформаційних запитів скеровано за належністю іншим розпорядникам.

Якщо аналізувати види запитів за напрямами прокурорської діяльності, то майже половина з них стосувалися кадрових питань. Кожен п’ятий запитувач звертався щодо надання інформації про розпочаті кримінальні провадження та результати їх розслідування. Двічі запитувачі звертались щодо організаційно-розпорядчої діяльності органів прокуратури та лише по 1 запиту надійшло з питань підтримання державного обвинувачення та представництва інтересів громадян та держави в суді.

Коментарі вимкнені.