На Тернопільщині 130 посадовців потрапили під кримінал!

Нещодавно на Тернопільщині прокурори перевіряли додержання законодавства у сфері охорони та раціонального використання лісових ресурсів. Під час перевірки засвідчили, що незадовільною є робота у цій сфері спеціально уповноважених органів державного контролю. Так, в області захист лісових ресурсів забезпечує шість державних лісогосподарських підприємств з чисельністю працівників державної лісової охорони понад п’ятсот осіб. Водночас, на підконтрольних їм територіях самовільно вирубуються сотні кубічних метрів деревини. Проте, ревізії лісової охорони держлісгоспів лише констатують факти вирубки лісу, а не попереджають їх. Як наслідок, і надалі виявляються чисельні факти самовільних рубок лісових насаджень.
Так, прокурором Чортківського району скеровано до суду обвинувальний акт за ч.2 ст.367 КК України стосовно працівника лісової охорони державного підприємства «Чортківське лісове господарство», внаслідок злочинної бездіяльності якого на території природно-заповідного фонду допущено незаконну порубку дерев, чим державним інтересам спричинено збитки на суму понад 170 тисяч гривень
Також, прокуратурою області скеровано до суду кримінальне провадження за ч.2 ст.367 КК України стосовно службовця транспортного підприємства, який, не виконуючи своїх прямих обов‘язків, не виявив, не задокументував та не повідомив правоохоронців про вирубку 158 дерев у лісозахисній смузі, внаслідок чого державі заподіяно матеріальну шкоду на загальну суму 440 тис. гривень.

Упродовж минулого року органами прокуратури області з питань додержання законодавства про охорону та раціональне використання лісових ресурсів розпочато 3 кримінальних провадження, які скеровано до суду. За втручання органів прокуратури до відповідальності притягнуто 130 посадовців спеціально уповноважених органів державного контролю, відшкодовано 70 тисяч гривень. Заявлено позовів на суму близько 200 тисяч гривень, – повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області .

Коментарі вимкнені.