На Тернопільщині буде унікальна – релігійна літня школа

Центр дослідження духовної культури, історичний факультет Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка ініціюють проведення релігієзнавчої літньої школи «Міжконфесійні відносини: історія і тенденції сучасних процесів в Україні».

До участі у релігієзнавчій літній школі, котра проходитиме з 20 червня до 26 червня 2016 року на базі Марійського духовного центру «Зарваниця», запрошуються молоді науковці, студенти гуманітарного напрямку, учні старшого шкільного віку незалежно від релігійно-конфесійної приналежності.

Мета програми – глибше ознайомити учасників літньої школи з історією та сьогоденням релігійного життя в Україні, висвітлити основні аспекти діяльності церков і релігійних організацій на сучасному етапі, їх участь у суспільно-політичному, культурному й духовному житті українського соціуму.

Формат школи передбачає лекції провідних українських релігієзнавців, богословів, екскурсії до історичних і духовних центрів. Під час навчання відбуватимуться тематичні заняття й дискусії, рольові ігри, конкурси, спілкування із представниками релігійних громад.

Завдання літньої школи – показати актуальність вивчення історії релігій та релігійних організацій, а також їх місця і ролі в сучасному житті української держави й суспільства; поглибити знання учасників школи з історії релігій; познайомити з особливостями вчення та практики конфесій; надати можливість поспілкуватись з представниками академічної релігієзнавчої науки і богослов’я, створивши спільний простір діалогу щодо проблем, здобутків та ідентичностей релігійних організацій; сформувати в учасників школи навички світоглядного діалогу і толерантного ставлення до представників інших релігій.

Пропонований літній курс стане ґрунтовною основою для подальших релігієзнавчих студій молодих науковців, зацікавлених у вивченні проблем духовно-культурного розвитку в Україні, і, зокрема, дослідженні історичної еволюції церков Київської традиції.

На завершення курсу учасники отримають сертифікат із переліком прослуханих тем і годин.
Організатори покривають фінансові витрати на проживання та харчування учасників, а також виготовлення матеріалів семінару. Транспортні витрати покриваються самими учасниками.

Учасники проживатимуть у Марійському духовному центрі (с. Зарваниця), а заняття відбуватимуться у приміщенні семінарії та історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (м. Тернопіль, вул. Громницького, 1-а) з 20 червня до 26 червня 2016 року.

Обов’язковою умовою зарахування на навчання є підготовка наукового реферату, присвяченого дослідженню тієї чи іншої сторінки історії Церкви (вибір теми довільний у межах означеної проблематики, вимоги до робіт додаються).

Окрім того, потенційні учасники літньої школи повинні заповнити анкету доданого зразка, для забезпечення максимально комфортних умов навчання і проживання під час пропонованих студій.

Термін подання робіт – до 10 травня 2016 року.
Конкурсна робота й аплікаційна форма повинні бути відправлені на електронну адресу: elherman@ukr.net, в темі листа вказати: «Матеріали для участі у конкурсі (прізвище автора)». Всі додатки відправляються у pdf-форматі.

Матеріали, які не відповідатимуть вимогам або будуть подані пізніше вказаного терміну, до розгляду на конкурс не прийматимуться.

Результати конкурсу будуть оголошені 1 червня 2016 року.

Орієнтовні теми конкурсних робіт:
• історія буття церков Київської традиції в Україні;
• ранній і пізній протестантизм в Україні;
• релігії національних меншин в Україні;
• міжконфесійні і православно-церковні відносини в Україні: історія та сучасні тенденції;
• Церква – Держава – Громадянське суспільство;
• особливості та проблеми формування національно орієнтованої Церкви. Чи має перспективи проект Помісної церкви в Україні?
• видатні постаті в історії Церкви та її сучасній діяльності;
• теоретико-методологічні проблеми дослідження релігійно-церковного життя України.

Конкурс проводиться за двома номінаціями:
• «Кращі роботи серед учнів загальноосвітніх шкіл, кандидатів та дійсних членів МАН (учні 9-11 класів)»,
• «Кращі роботи серед студентів вищих навчальних закладів 1-3 курсів навчання».
У результаті конкурсу буде відібрано 10 кращих робіт з кожної із номінацій, автори яких матимуть можливість представити їх під час роботи школи.

Коментарі вимкнені.