На Тернопільщині триває тиждень планування сім`ї

У період з 22 по 26 вересня 2014 року Міністерство охорони здоров`я України проводить Всеукраїнський тиждень збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї, безпечного материнства та відповідального батьківства.

Збереження і покрашення репродуктивного здоров’я виходить за рамки чисто медичної проблеми і є загальнодержавною, багатокомпонентною проблемою, яка повинна вирішуватися на національному рівні шляхом забезпечення умов для реалізації населенням репродуктивної функції і планування сім’ї.

Тернопільська область приєдналась до впровадження програми “Здоров’я жінок України”, що підтримується Агентством США з міжнародного розвитку. Населення області складає 1 076943 осіб, або 2,4 % від загальної частки населення України. Тернопільщина є однією із 5 областей України, де сільське населення (55,9%) перевищує міське ( 44,1% ); 46,2 % складають чоловіки, та 53,8 % жінки, з яких 47, 4% (274 478 жінок) складають жінки репродуктивного віку.

Тиждень планування сім’ї і збереження репродуктивного здоров’я проводиться в рамках реалізації програми. Його мета – привернути увагу урядових, громадських організацій, медичних працівників і широких мас населення до вирішення проблем планування сім’ї і репродуктивного здоров’я й подолання негативних тенденцій демографічної ситуації в Україні. Позитивним зрушенням у вирішенні проблем сексуального і репродуктивного здоров’я сприяло створення мережі центрів планування сім’ї і гінекологічних кабінетів дитячого і підліткового віку, центрів репродуктивного здоров’я підлітків, провідних гігієнічну і просвітницьку роботу серед підлітків і молоді, формують відповідальну сексуальну культуру.

В Тернопільській області функціонує мережа кабінетів “Клініка дружня до молоді” в м. Тернополі та кабінет КДМ в Шумській ЦРЛ, які надають безкоштовні консультації підліткам та молоді на дружніх засадах.

Принцип роботи КДМ побудований на трьох “Д” : Доступність, Добровільність, Доброзичливість. А це означає, що клініка розташована в зручному місці, туди можна звернутися добровільно, там зустрінуть доброзичливо і обов’язково допоможуть. Консультації проводяться з питань збереження здоров’я , взаємини з однолітками, наслідки вживання алкоголю, наркотиків, стосунки з протилежною статтю, початок статевого життя, контрацепціята інше.

В мережу кабінетів КДМ входить:

  • КУТОР Тернопільська обласна дитяча лікарня, вул.Сахарова, 2 та Міська дитяча поліклініка, вул.Федьковича, 16, консультує підлітковий терапевт;
  • КУТОР обласний перинатальний центр матері і дитини, вул.Замкова,10,консультує гінеколог;
  • КУТОР обласний наркологічний диспансер, вул.Тролейбусна 14, консультує нарколог;
  • КУТОР обласний центр профілактики і боротьби зі СНІДом, вул.Купчинського 8, консультує інфекціоніст;
  • КУТОР обласний шкірно-венерологічний диспансер, вул. Князя Острозького 37, консультує дерматолог.

Спеціалісти приймають щоденно з 9.00-16.00 окрім вихідних.

Основні напрямки діяльності: інформаційно-просвітницький, профілактичний, лікувально-діагностичний та соціальний. Профілактична робота включає індивідуальні форми та групові : семінари, лекції та круглі столи. Мережа кабінетів тісно співпрацює між собою, а також з Центром соціальних служб для дітей та молоді і КУТОР “Центр здоров’я”.

Завдяки заходам, які проводяться в Тернопільській області, за останніх 12 років в 3 рази сталося зниження показника абортів ( 2013 рік – 13,7 в порівнянні з 2001 – 32,3 ).

Саме народженню бажаного і здорового дитяти присвячені всі заходи, які будуть проведені під час тижня планування сім’ї.

На Тернопільщині за 1 півріччя 2014 року народилося 5589 немовлят, що на 54 дитини більше минулого року За словами обласного акушер – гінеколога Федченка О. О., – народжувати в області стали більше , показник народжуваності становить 5,2 порівняно з минулорічним 5,1.

Протягом тижня планування сім’ї в Тернопільській області будуть проведені прес – конференції, круглі столи, виступи на телебаченні, лекції, зустрічі, акції з безкоштовним поширенням інформаційних матеріалів.

Коментарі вимкнені.