На Тернопільщині вакцину від сказу для диких тварин скидатимуть з літака

На Тернопільщині  проведуть осінню кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. 

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину буде здійснюватись повітряним методом (літак, гелікоптер). 

Головне управління Держпродспоживслужби в Тернопільсьій області інформує, що у вересні 2020 року на території Тернопільського району буде проводитись імунізація диких м’ясоїдних проти сказу, методом розкидання з повітряного транспорту імунізованих приманок. 

Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища, повідомили у Держпродспоживслужбі. Спеціально вибраний саме такий варіант: використовуються невеличкі їстівні брикети-приманки з приємним запахом, а всередині – активна вакцина. Розкидатиметься вакцина над територією, де проживають дикі тварини, лише над лісами і полями, чітко визначатиметься смуга, за якою летітиме літак чи гелікоптер, з врахуванням напрямку вітру та епізоотичної ситуації.

До роботи залучено авіаційну техніку – багатоцільові літаки АН-2, де вмонтовано спеціальне обладнання, яке в процесі польоту розкидатиме приманки з вакциною у кількості 20 приманок на 1 кв.км.

Для контролю за якістю через місяць після імунізації буде проведено відстріл лисиць в кількості 2-4 гол. на 100 кв. км площі та відбір проб біоматеріалу (кров та фрагменти нижніх щелеп з зубами) для дослідження на якість імунізації.

Додамо, що категорично заборонено будь-яке інше використання кинутих з літака приманок з вакциною, незважаючи на те, що вона є цілком безпечною.

Коментарі вимкнені.