Нардеп Михайло Головко знає чому підвищується курс долара в Україні

Нардеп з Тернопільщини Михайло Головко переконаний, що головною причиною різкого підвищення курсу долара в Україні – некомпетентність очільниці НБУ. За його словами, під час останнього звіту Гонтарєва запевняла, що курс гривні не перетне позначку 25, а не пройшло і місяця, як він став вже 30.

Головко вважає нерозумним рішення Нацбанку щодо багатомільярдного фінансування банків олігархів, які тепер можуть отримувати ще й беззаставні кредити.

– Кроки НБУ лише погіршують ситуацію, так прийняття та запровадження в дію постанови НБУ №104 від 12 лютого 2015 року, якою дозволяється надання банкам отримувати бланкові, тобто беззаставні призводить лише до подальшого падіння курсу гривні, – пише парламентар у Фейсбуці. – Надання кредитів на таких умовах в даний час, коли десятки банків фактично є банкрутами, призведе виключно до того, що по-перше, зростуть обсяги неповернень фінансових ресурсів до Нацбанку, оскільки відповідальність банків не підтверджується заставами, а по-друге – ці кошти можуть потрапити на міжбанківський валютний ринок, що викличе подальше падіння курс національної валюти.

На думку Михайла Головка, найбільший ризик в беззаставному кредитуванні постане після того, як Україна отримає кошти від міжнародні кредиторів і частина їх потрапить на внутрішній валютний ринок України.

– Саме тоді, коли в країні з’являться гроші від міжнародних фінансових установ, для банків виникне спокуса отримавши беззаставні кредити витратити їх не на покриття тимчасових касових розривів, а на спекулятивну гру на міжбанку, – впевнений тернопільський нардеп. – Більше того, такі кредити, швидше за все, отримають лише наближені до голови НБУ банки.

Відтак народний обранець вкотре закликає усіх депутатів вже наступного пленарного тижня обговорити економічну ситуацію в державі, заслухати голову Нацбанку і розглянути питання усунення її з посади за некомпетентність, злочинну недбалість та завдання шкоди українській економіці, а також поставити питання про притягнення до кримінальної відповідальності. Поки в парламенті зібрали більше 80 підписів за відставку голови НБУ, проте Михайло Головко вважає, що процес варто пришвидшити, поки долар не став по 50 гривень, інакше державу доведуть до зобужіння ті, хто мав би стабілізувати економічну ситуацію в надважкий для країни час.

 

Коментарі вимкнені.