«Народний контроль» є відкритою платформою для всіх громадських активістів Тернопільщини

Як вирішити проблеми тернополян, побудувати громадянське суспільство і об’єднати зусилля громади, щоб зробити наше місто кращим, обговорювали вчора,15 червня, під час круглого столу «Контролюємо Тернопіль разом», який відбувся у ПК «Березіль».

У роботі круглого столу взяли участь лідери громадських організацій Тернопільщини Василь Томчишин («Файне місто»), Назар Сарабун (ТОО «Правий сектор»), Ігор Василів (ТО ВО «Автомайдан»), Юрій Свідерський (Медичний загін спецпризначення «Білі берети»), Віталій Семенюк (ТОВ Міжнародної організації з реалізації програм «ЮНЕСКО»), Олександра Бригадир («Червоний Хрест»), Іван Ковалик (ТОО «Самооборона Майдану»), Богдан Брич (ГО «Майдан. Тернопіль»), Святослав Абрам’юк (ТОО “Молода Просвіта»), Ірина Нестюк (ТОО «АТОМ»), активісти «Громадського руху «Народний контроль», народний депутат України, секретар комітету Верховної Ради України з питань економічної політики Богдан Матківський та журналісти.

У ході розмови обговорювали питання об’єднання зусиль заради побудови активного громадянського суспільства, напрацювання спільних шляхів вирішення проблем громадськості, з якими тернополяни найчастіше звертаються на гарячу лінію «Народного контролю» або безпосередньо до активістів руху, реформування місцевого самоврядування, подолання корупції, реформування виборчого законодавства та ін.

Голова Тернопільської обласної організації “Громадський рух «Народний контроль» Олена Абакумова зазначила, що «Народний контроль» готовий надати інформаційну та організаційну підтримку найактивнішим громадським організаціям області у вирішенні проблем громади заради кращого майбутнього.

–         Один в полі не воїн, – зазначила пані Олена. – Нам потрібно об’єднатися, допомагати одне одному, адже тоді наші дії будуть ефективнішими і зможуть принести позитивні зміни.

Під час круглого столу обговорили найактуальніші із них у різних сферах життєдіяльності Тернопільщини. Громадські активісти дійшли висновку, що найкраще працювати разом і допомагати одне одному, щоб спільно досягти позитивних змін. Зокрема, це стосується контролю роботи місцевої влади і боротьби з корупцією.

Особливо зацікавили усіх присутніх особливості змін до виборчого законодавства. Адже вже зовсім скоро в Україні відбудуться місцеві вибори. Про загрозу зриву місцевих виборів та новий законопроект, який може це спровокувати розповів тернополянам народний депутат України Богдан Матківський.

–         Законопроект про місцеві вибори, внесений представниками коаліції, викликає цілий ряд зауважень, тому що є занадто складним, – зазначив нардеп. –  Зокрема: виборчі процедури, які у ньому запропоновані, ще жодного разу не застосовувались на практиці. Є велика загроза, що місцеві вибори в Україні будуть зірвані (подібна ситуація була у Польщі, коли через радикальну зміну виборчої системи були зірвані вибори). І це головна загроза – під час війни дестабілізувати місцеве самоврядування. Робоча група, яка готувала законопроект мала два завдання – підготувати новий варіант виборчої системи, і добре відшліфувати існуюче виборче законодавство. Ми вважаємо, що робоча група з першим завданням не впоралась, тому слід переходити до плану «Б» – швидко внести зміни в існуючий закон, який добре відомий і виборцям, і членам дільничних комісій.

За словами Олени Абакумової, «Громадський рух «Народний контроль» зараз перебуває на шляху трансформації у політичну партію, створену середовищами активістів майдану, волонтерами, активними громадськими діячами та журналістами».

Звертаючись до представників громадських організацій та журналістів, вона наголосила: «Партія «Народний контроль» є відкритою платформою для всіх громадських активістів, які не мають можливості реалізувати себе в старих партіях і в умовах проведення партійних місцевих виборів».

Коментарі вимкнені.